Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 O Szkole Giełdowej

 

W ramach programu Szkoły Giełdowej realizowane są dwa kursy: "Podstawy inwestowania" (poziom podstawowy) oraz "Giełda dla średniozaawansowanych" (poziom średniozaawansowany). 

W programie „Podstawy inwestowania na giełdzie” zawarte zostały najważniejsze i najbardziej praktyczne zagadnienia z punktu widzenia początkujących inwestorów giełdowych. Podczas wykładów szczegółowo omawiane są zasady funkcjonowanie giełdy i przebieg sesji giełdowej. Prezentowane są czynniki ekonomiczne mające wpływ na giełdę, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji gospodarczej w kraju, jak i za granicą. Okazją do zdobycia kluczowych informacji na temat zasad inwestowania są wykłady poświęcone wyborowi i ocenie spółek, korzystaniu z informacji finansowych oraz zasadom zarządzania portfelem papierów wartościowych. Wykłady prowadzą praktycy i specjaliści rynku kapitałowego, a także wykładowcy wyższych uczelni.  Program obejmuje 14 h zajęć podzielonych na 5 wykładów. Zajęcia odbywają się w weekendy, dzięki czemu w kursie mogą uczestniczyć studenci oraz osoby aktywne zawodowo. 

Oferta Szkoły Giełdowej wzbogaciła się  w roku akademickim 2016/2017 o 14 h.  kurs „Giełda dla średniozaawansowanych” dla osób średniozaawansowanych i dla praktykujących inwestorów. Kurs pomaga w usystematyzowaniu i pogłębieniu wiedzy na temat instrumentów pochodnych - opcji i kontraktów terminowych dostępnych na warszawskiej giełdzie, a także certyfikatów turbo. W ramach wykładu dot. analizy fundamentalnej uczestnicy zapoznają się z metodami wyceny spółek z wybranych trzech branż gospodarki, a podczas wykładu poświęconego analizie technicznej omawiane są świece i inne techniki analizowania wykresów w tym podstawowe wskaźniki i oscylatory. Przedstawiane są także bardziej zaawansowane zagadnienia dot. funkcjonowania GPW, w tym rodzaje oraz zasady realizacji zleceń w systemie UTP, a także zasady ustalania kursów w systemie notowań jednolitych i ciągłych.

Zajęcia odbywają się w weekendy i obejmują 14 godzin wykładów prowadzonych przez wykładowców SGH oraz praktyków i specjalistów rynku kapitałowego. Atutem kursu jest wysoki standard materiału i wykładów, którego jakość na bieżąco nadzoruje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Absolwenci uzyskują certyfikat ukończenia kursu wydawany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.