Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych : Opinie
Podyplomowe Studia Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Opinie studentów i absolwentów

 
  • Ciekawe, aktualne tematy poruszane na studiach
  • Doświadczona kadra z dużą wiedza
  • Możliwość poznania i uporządkowania wiedzy z zakresu ryzyka
  • Zajęcia praktyczne przy komputerach
  • Ciekawy program
  • Wszechstronna tematyka
  • Zderzenie wiedzy teoretycznej z praktyką
  • Networking
  • Studia stanowią dobrą bazę do dalszego (już bardziej ukierunkowanego) zgłębiania arkanów zarzadzania ryzykiem

Podyplomowe Studia Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych są wyjątkową możliwością poszerzenia wiedzy z zakresu nowoczesnych metod zarządzania ryzykiem. Starannie wybrani wykładowcy to zarówno praktycy, jak i pracownicy naukowi, a także osoby które łączą te dwie sfery. Poziom wykładów jest niezmiennie wysoki, harmonogram ułożony logicznie i przejrzyście. Jako student jesteś pod dobrą opieką dydaktyczną i co bardzo ważne kwestie organizacyjne nie są problemem. Studia trwają tylko dwa semestry, więc trudno się rozstać.

Z przyjemnością wzięłam udział w Podyplomowych Studiach Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych, które dostarczyły potrzebnej mi wiedzy szczególnie z zakresu ryzyka ubezpieczeniowego oraz znacznie poszerzyły horyzonty w zakresie funkcjonowania całego rynku finansowego. Profesjonalnie zorganizowane, ciekawie poprowadzone, z przemyślaną strukturą i zakresem merytorycznym, stanowiły dobrą inwestycję dla poświęconego im mojego czasu.

Polecam studia jako osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z zarządzaniem ryzykiem. Wykłady i zajęcia komputerowe były prowadzone na wysokim poziomie. Szeroki zakres przerobionego materiału pozwolił mi rozwinąć umiejętności analityczne, co przełożyło się bezpośrednio na znalezienie nowej pracy jeszcze przed zakończeniem studiów. Obecnie będąc już na nowym stanowisku i przeprowadzając wielowymiarowe analizy w zakresie ubezpieczenia przedsiębiorstw mogę śmiało stwierdzić, że bez ukończenia Podyplomowych Studiów Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych nie było by to możliwe.

Kompetentni wykładowcy, możliwość uzyskania wiedzy dot. zarzadzania  ryzykiem w sposób kompletny.

Ciekawy i zróżnicowany program. W większości sensowni prowadzący. Niezła organizacja. Program dla mnie bardzo adekwatny, jako dla człowieka z compliance. Łatwiej mi się teraz rozmawia z  osobami z innych działów ryzyka.

Bardzo dobra organizacja i informacja na temat terminów zjazdów. Bardzo wysoki poziom wykładowców. Tematyka idealnie dobrana.

Dobra organizacja, konkretne zajęcia ściśle powiązane z tematyką studiów. Ogólnie ze studiów jestem bardzo zadowolona, zdobyłam duża wiedzę, która na pewno wykorzystam w pracy zawodowej. Z czystym sumieniem polecam ten kierunek innym.

Dobre strony studiów – poruszenie na zajęciach wszystkich rodzajów ryzyka występujących w bankach i zakładach ubezpieczeń. Zajęcia komputerowe pokazujące  w praktyce sposób wyliczania czynników wpływających na ryzyko.

Wykłady na zaproszenie i we współpracy z EY były prowadzone w ciekawy sposób. Ciekawie została rozwiązana kwestia podziału zajęć na te dotyczące banków i zakładów ubezpieczeń – dwa osobne semestry. Przed zajęciami zawsze były przygotowane materiału (prezentacje).

Wykłady tematycznie dobrze ułożone, prowadzący na wysokim poziomie. Zaletą byli praktycy jako wykładowcy.