Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe studia Zarządzanie franczyzą : Wykładowcy
Podyplomowe studia  „Zarządzanie franczyzą”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Wykładowcy

 
Monika Dąbrowska.jpg
Monika Dąbrowska

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Zarządzanie i Marketing). Od 1998 roku związana z firmą McDonald’s Polska Sp. z o.o., gdzie ponad 10 lat pracowała na pozycji Franchising Manager. W tym okresie odpowiadała za rekrutację franczyzobiorców oraz zajmowała się projektami realizowanymi w restauracjach prowadzonych przez partnerów sieci. Jednocześnie od września 2017, będąc managerem w dziale franczyzy, została liderem projektu McDelivery w McDonald’s. Dalej jako manager, McDelivery Lead koncentruje się na rozwoju tej usługi, rozszerzając jej zasięg oraz wprowadzając do oferty kolejne platformy cyfrowe.
W roku 2008 została wybrana na stanowisko Prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Odpowiada za zarządzanie i rozwój organizacji już 5-tą kadencję. W tym czasie liczba firm zrzeszonych w POF zwiększyła się ponad trzykrotnie, a sama organizacja została wprowadzona do struktur międzynarodowych – World Franchise Counsel oraz European Franchise Federation. Popularyzowała franczyzę i etykę w biznesie w licznych publikacjach prasowych. Była prelegentką podczas wielu wydarzeń biznesowych oraz naukowych.

 
helbicka-józefowicz_square portret3_color.jpg
dr Anna Hlebicka-Józefowicz

Adwokat, doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu legislacji, prawa konstytucyjnego i prawa Unii Europejskiej; szef Zespołu Doradztwa Regulacyjnego i Legislacji Kancelarii DZP.
Reprezentuje interesy przedsiębiorców w procesie stanowienia prawa. Doradza klientom w sprawach związanych z oceną wpływu nowych regulacji na biznes i przy formułowaniu propozycji zmian w przepisach. Koordynuje proces monitorowania zmian prawnych, które mogą mieć wpływ na interesy przedsiębiorców i wybrane sektory gospodarki.
Opiniuje projekty aktów prawnych i ocenia ich zgodność z prawem UE, Konstytucją RP i z zasadami prawidłowej legislacji. W 2020 r. wyróżniona przyznawanym przez Wolters Kluwer Polska tytułem Rising Star Prawnicy – liderzy jutra za pracę na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywność i wykorzystanie nowych technologii w pracy zawodowej.


Lorenc Katarzyna.jpg 
Katarzyna Lorenc
 
Prezes 4 Business & People Sp. z o.o. oraz Lu-Bi Sp. z o.o., z wykształcenia ekonomistka, specjalizacja w strategii przedsiębiorczości. Ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy. Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, członkini zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego oraz Przewodnicząca Grupy HR Loży Warszawskiej BCC.  Tworzy oraz propaguje usługi i rozwiązania, które sprzyjają budowie efektywnych i przyjaznych środowisk pracy. Jest inicjatorką Konkursu Pracownik Roku. Wyróżniona 5. miejscem w rankingu wschodzących gwiazd biznesu Gazety Prawnej. Usługi HR stworzone lub współtworzone przez Katarzynę zostały 14-krotnie nagradzane Medalami Europejskimi przyznawanymi przez Komitet Społeczno-Ekonomiczny UE. Prelegentka na ogólnopolskich konferencjach, publikuje i udziela wywiadów w prasie. Od wielu lat nadzoruje projekty badawcze, zmian kultury organizacyjnej oraz postaw i wzrostu wyników sprzedażowych. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie z zakresu badań organizacyjnych, myślenia systemowego, zarządzania projektami. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie pracy w konsultingu, szkoleniach i coachingu. Jest koordynatorką projektów nastawionych na wzrost efektywności pracy dla polskich i międzynarodowych korporacji oraz konsultantką projektów przekształceń organizacyjnych i zmiany postaw.
 

Mlodzianowski-PrzemysLaw.jpg 
Przemysław Młodzianowski
 
Specjalista z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym jako manager w zarządzaniu strukturami rozproszonymi. Ekspert z dziedziny finansów, bankowości i ubezpieczeń oraz funkcjonowania polskich sieci franczyzowych. Odpowiednia wiedza, w połączeniu z praktyką, czynią go fachowcem w swojej dziedzinie.
Przemysław swoje doświadczenie i profesjonalizm budował przez ostatnie kilkanaście lat na rynku finansowym, gdzie zajmował się rozwojem struktury organizacji, opracowywaniem strategii biznesowych dla departamentu sprzedaży, realizacją budżetów oraz odpowiadał za KPI spółki. Fachowiec, który z sukcesami zarządzał prawie 200-osobowym zespołem, wielopoziomową strukturą, multiproduktowym kanałem sprzedaży.
Za swoją pracę i poświęcenie został laureatem wielu nagród i wyróżnień przyznawanych dla najlepszych managerów.
Obecnie odpowiada za rozwój sieci franczyzowej największej w Polsce organizacji biznesowej zrzeszającej aktywnych przedsiębiorców. Jako dyrektor ds. franczyzy jest ekspertem w rozwijaniu nowych rynków, dodatkowo współpracuje z partnerami biznesowymi, prowadzi szkolenia, a w szczególności odpowiada za skuteczne wdrożenie amerykańskiego know-how na polskim rynku.
Jest również reprezentantem organizacji w POF (Polska Organizacja Franczyzodawców) oraz IFA (International Franchise Association), który rozumie, jak ważne jest ciągłe kształcenie, dlatego uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, w tym międzynarodowych. Przemysław jako druga osoba w Polsce rozpoczął certyfikacje CFA (Certified Franchise Executive).
 
 
Masłon_Oracz-Anna.jpg 
dr Anna Masłoń-Oracz
 
Doradczyni ds. zarządzania strategicznego i międzynarodowej ekspansji firm. Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, autorka wykładów i szkoleń z zarządzania strategicznego oraz zaradzania zasobami ludzkimi, które prowadzi na 3. kontynentach (Europa, Afryka, Azja). Kierownik międzynarodowego projektu AFROEU, członek Rady ekspertów Wintrade London. Od wielu lat związana z rynkiem funduszy pomocowych UE oraz inwestycyjnym, realizowała projekty m.in. dla takich podmiotów jak: Heinz, Danone, Raben, Torfarm, OBR PR, Statoil, Johnson& Johnson, Royal Unibrew, Ciech, Lotos, Grupa Żywiec, Nurticia, Agora S.A, Prima, Luxmed. Pełniła również funkcję Wiceprezes Zarządu spółki grupy PKN ORLEN – Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Członka Rady Nadzorczej Centrum Edukacji Grupy PKN Orlen.  Wiceprzewodnicząca Zarządu Polish European Community Studies Associaton.  Indeksowana w ogólnopolskiej bazie ZnaneEkspertki.pl. Ma za sobą 10 lat studiów oraz 17 lat doświadczenia zawodowego, w tym w środowiskach pozaeuropejskich, m.in. Rwanda, Kenia, Chiny. Ponad 100 wystąpień i prelekcji na konferencjach zarówno polskich, jak i międzynarodowych, oraz publikacje w uznanych czasopismach i rozdziały w książkach.

joannaprocyszyn-6808.jpg
Joanna Procyszyn

Joanna Procyszyn od 2015 roku związana jest z międzynarodową siecią franczyzową specjalizującą się w usługach logistycznych - Mail Boxes Etc. (MBE Poland). Grupę MBE tworzą międzynarodowe marki franczyzowe o profilu usługowym, a działające w oparciu o sieć sprzedaży bezpośredniej, tj: Mail Boxes Etc., Alphagraphics, PostNet, Pack&Send oraz Multicopy. Grupa posiada obecnie ponad 2800 oddziałów na całym świecie. Od 2019 roku Członkini Zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców, gdzie aktywnie wspiera rozwój rynku franczyzy w Polsce. Joanna Procyszyn jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Ekonomia oraz Marketing i Zarządzanie. Ukończyła specjalizację z analityki biznesowej "Business Analytics" na Penn University w Pensylwanii oraz specjalizację "Finance for Non Financial Managers" na uniwersytecie INSEAD. Interesuje się zagadnieniami skalowania przedsiębiorstw, w tym przede wszystkim w modelu franczyzowym.

Ptaszyński Maciej z.jpg
Maciej Ptaszyński

Od 2020 Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Handlu od 2011 roku Dyrektor Generalny Polskiej Izby Handlu. Wcześniej Dyrektor Zarządzający w Accor Services Polska. Pracował także jako Dyrektor Regionu w Adecco Poland. Od 2008 zaangażowany w działania mające na celu poprawę rozwiązań legislacyjnych dotyczących funkcjonowania firm handlowych w Polsce i Unii Europejskiej. Z wykształcenia politolog oraz absolwent kursu z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Pacific Lutheran University w Tacomie, USA.


Sztuka-Arkadiusz.jpg 

Arkadiusz Sztuka
 
Praktyk biznesu posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu strukturami rozproszonymi. Specjalizuje się w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim oraz budowania zespołów handlowych. Wyróżnia go długoletnie doświadczenie na stanowiskach managerskich.
Swoją wiedzę i umiejętności zdobywał pracując na wielu szczeblach struktur organizacyjnych, zarówno w branży FMCG (Pepsico), jak i dystrybucji (Media Markt). Ponadto zarządzał departamentem rozwoju, w trzeciej co do wielkości sieci hipermarketów, zajmującej się sprzedażą elektroniki użytkowej w Rosji (Technosila). Przez ponad dekadę związany z Eurobankiem, pracował na stanowisku Dyrektora Regionalnego, gdzie odpowiadał za rozwój oddziałów bankowych sieci własnej i franczyzowej, a zespołem ponad 500 osób.
Aktualnie Arkadiusz jest odpowiedzialny za rozwój największej na świecie organizacji sieci biznesowej BNI, która liczy 270.000 aktywnych członków. Odpowiada za obszar Warszawski, gdzie liczba przedsiębiorców kierujących się pozytywną filozofią “Givers Gain” (pol. Dający Dostaje) stale rośnie, a obecnie wynosi blisko 400. W Polsce organizacja skupia już blisko 3 tysiące przedsiębiorców.
Posiada doświadczenie jako twórca programów szkoleniowych i trener biznesu.
Magister zarządzania przedsiębiorstwem i absolwent MBA.


Paweł_Tracz.jpg
Paweł Tracz

Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców. Przewodniczący Zespołu ds. Franczyzy przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Propagator Kodeksu dobrych praktyk na rynku franczyzy. Od 18 lat praktyk oraz ekspert ds. prowadzenia działalności jako franczyzobiorca.Wachowiak-Piotr.jpg 
dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH
 
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Specjalizuje się w problematyce przedsiębiorczości, zarządzania ludźmi w organizacji, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zarządzania projektami.
Przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Sekretarz Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2015-2018. Przewodniczący Kapituły Polskiej Wystawy Gospodarczej. Członek Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Członek grupy roboczej ds. edukacji i upowszechniania CSR w Ministerstwie Rozwoju. Sekretarz Podkomitetu Naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Przewodniczący Rady Nauczycieli Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, współzałożyciel i członek Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH. Był członkiem zastępcą przewodniczącego Kapituły XVI, XVII i XVIII Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Autor ponad 50 publikacji o tematyce zarządzania zasobami ludzkimi, negocjacji, kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie, społecznej odpowiedzialności biznesu. Doświadczony wykładowca studiów podyplomowych oraz Programu Master de Management Economique Europeen.


marta_ziolkowska-wykladowca.jpg 
dr Marta Ziółkowska
 
Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Przedsiębiorstwem w Instytucie Zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspertka z 15-letnim profesjonalnym doświadczeniem w obszarze funkcjonowania i rozwoju powiązań franczyzowych w Polsce i świecie. Ponadto jej zainteresowania badawcze i doradcze koncentrują się między innymi na następujących obszarach: zarządzanie MSP, rozwój nowoczesnych modeli biznesu, współpraca i innowacyjność przedsiębiorstw oraz przedsiębiorczość społeczna. 
Kierownik następujących programów kształcenia: Studia Podyplomowe Zarządzanie Franczyzą, Studia Podyplomowe Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym, Akademia Zarządzania przedsiębiorstwem handlu detalicznego i Akademia Lidera handlu detalicznego.
Opiekun naukowy anglojęzycznego Koła Naukowego J&M Global Management. Prowadzi zajęcia z: zarządzania, franczyzy, strategii kooperacji, nowoczesnych modeli biznesu oraz kreatywnego rozwiązywania problemów (metoda design thinking).
Zdobywa międzynarodowe doświadczenie poprzez udział w licznych programach międzynarodowych (stypendia zagraniczne, wyjazdy dydaktycznie, międzynarodowe badania naukowe) i wystąpieniach na zagranicznych konferencjach w wielu krajach (USA, Nowej Zelandii, Malezji, Kanadzie, Chinach, Islandii, Chorwacji, Portugalii, Francji, Słowenii, Norwegii, Finlandii, Jordanii, Austrii, ZEA).
Łączy działalność naukowo-dydaktyczną z praktyką gospodarczą współpracując z przedsiębiorstwami. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarach doradztwa biznesowego i szkoleń z zakresu franczyzy.

 
thumbnail_Zuber_Marek.jpg 
Marek Zuber
 
Ekonomista i analityk rynków finansowych. Prowadzi działalność w obszarze doradztwa finansowo - kapitałowego. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Jego komentarze dotyczące kwestii gospodarczych regularnie ukazują się w mediach. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako Główny Ekonomista w firmie doradztwa Finansowego TMS i TMS Brokers, główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowca w Akademii Toyoty. Jest wykładowcą na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oraz w SGH. Zasiada w kilku radach nadzorczych. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym prestiżową nagrodą „Polityczny doradca roku”.