Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Ubezpieczeń Gospodarczych : Podyplomowe Studia Ubezpieczeń Gospodarczych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe Studia Ubezpieczeń Gospodarczych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Ubezpieczeń Gospodarczych

 
Podyplomowe Studia Ubezpieczeń Gospodarczych mają na celu zapoznanie słuchaczy z mechanizmami regulującymi funkcjonowanie zakładów ubezpieczeń dokonując przy tym szczegółową analizę rynku ubezpieczeniowego oraz przedstawiając aktualne trendy na rynku usług finansowych. Dodatkowo omawiane są najważniejsze produkty ubezpieczeniowe funkcjonujące na rynku polskim. Zagadnienia te są omawiane przez przedstawicieli uczelni wyższych a także praktyków i specjalistów z zakresu ubezpieczeń.
 

 Dlaczego Warto

 
Zakres tematyczny kształcenia obejmuje przekrój zagadnień związanych z ubezpieczeniami gospodarczymi, takimi jak: prawo ubezpieczeniowe, finanse i rachunkowość ubezpieczeniowa, reasekuracja, zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym, marketing usług ubezpieczeniowych, kalkulacje techniczno-ubezpieczeniowe, zarządzanie zakładem ubezpieczeń, produkty ubezpieczeniowe. Studia skierowane są zarówno do osób zaczynających pracę w ubezpieczeniach, agentów, brokerów, underwriterów,  jak i dla kadry menedżerskiej, prawników czy analityków biznesowych. Słuchacze mają szansę  na zdobycie lub aktualizację wiedzy z dziedziny ubezpieczeń, konfrontację wiedzy i doświadczeń z praktykami w dziedzinie ubezpieczeń.
 

 Opinie o kierunku

 

 

Decyzja o podjęciu PS ubezpieczeń gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej była jedną z lepszych jaką podjąłem w ostatnim czasie. Studia spełniły moje oczekiwania, pozwoliły mi nauczyć się nowych umiejętności  i w sposób niezwykły dopełnić posiadane już kompetencje. Prowadzone zajęcia były dynamiczne, ciekawe i daleko odbiegały od formy wykładów, w szczególności gdy prowadzone były przez znanych praktyków z rynku.
Atmosfera współpracy z uczestnikami studiów, elastyczność wykładowców była bardzo dobra.
Jako absolwent programu XIV edycji mogę jednoznacznie stwierdzić, że studia te są bardzo dobrą propozycją dla osób związanych z branżą ubezpieczeniową.

 

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
dr Ilona Tomaszewska
e-mail: Ilona Tomaszewska
telefon: 601293081
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 


 

 17 ukończonych edycji

 
  •  rekrutacja zimowa
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe