Studia skierowane są do kadry kierowniczej, zarządzającej i operacyjnej w przedsiębiorstwach TSL oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, a także do przedstawicieli administracji publicznej i samorządu gospodarczego, którzy na co dzień stykają się z problematyką spedycji i przewozów towarów w różnych gałęziach transportu. Zdobyta w czasie studiów wiedza pomoże absolwentom zrozumieć: zasady funkcjonowania gospodarki transportowej i rynków transportowych, specyfikę funkcjonowania i zarządzania zarówno przedsiębiorstwami transportowymi i spedycyjnymi, jaki i transportem w przemyśle i handlu, rolę samorządu gospodarczego i instytucji państwowych w branży TSL.
Świadectwo ukończenia studiów upoważnia do ubiegania się o certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy (CPC) w drodze zwolnienia z całości egzaminu pisemnego na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy, zgodnie z art. 38a ust. 1 Ustawy o transporcie drogowym. Jest to możliwe dzięki temu, że osiem przedmiotów wykładanych na studiach (Prawo cywilne, Prawo handlowe, Prawo podatkowe, Działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, Dostęp do rynku, Prawo socjalne, Normy techniczne i techniczne aspekty działalności oraz Bezpieczeństwo drogowe) obejmuje cały zakres zagadnień, o których mowa w załączniku I do rozporządzenia (WE) nr 1071/2009.
Dodatkowo świadectwo ukończenia studiów umożliwia udokumentowanie kwalifikacji w zakresie obsługi celnej podmiotów gospodarczych i tym samym daje podstawę do ubiegania się o wpis na listę agentów celnych prowadzoną przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
W ramach czesnego słuchacz otrzymuje specjalistyczne podręczniki i publikacje encyklopedyczne o wartości ok. 600 PLN.