Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Transport i spedycja : Transport i Spedycja - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Transport i spedycja
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Transport i spedycja

 
Studia Transportu i spedycja w SGH są wyjątkowe nie tylko ze względu na najstarszą uczelnię ekonomiczną w Polsce. Uzupełniają one dominującą na rynku edukacyjnym ofertę nauczania logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw o kształcenie w tradycyjnym zawodzie spedytora międzynarodowego wyspecjalizowanego w transporcie samochodowym ładunków i znającego specyfikę transportu kolejowego, morskiego i lotniczego oraz problematykę celną czy ubezpieczeń transportowych.

Studia prowadzone są pod patronatem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz przy wsparciu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.
 
Rekrutacja na 12 edycję studiów jest obecnie prowadzona.

W roku akademickim 2021/2022 zajęcia będą prowadzone w formie kształcenia synchronicznego – ONLINE.

Fotorelacja wykładowcy PSTiS, Głównego Inspektora Transportu Drogowego – dr. inż. Alvina Gajadhura  z uroczystości wręczenia świadectw absolwentom 9 ed. PS TiS

 

 Dlaczego Warto

 
Studia skierowane są do kadry kierowniczej, zarządzającej i operacyjnej w przedsiębiorstwach TSL oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, a także do przedstawicieli administracji publicznej i samorządu gospodarczego, którzy na co dzień stykają się z problematyką spedycji i przewozów towarów w różnych gałęziach transportu. Zdobyta w czasie studiów wiedza pomoże absolwentom zrozumieć: zasady funkcjonowania gospodarki transportowej i rynków transportowych, specyfikę funkcjonowania i zarządzania zarówno przedsiębiorstwami transportowymi i spedycyjnymi, jaki i transportem w przemyśle i handlu, rolę samorządu gospodarczego i instytucji państwowych w branży TSL.
Świadectwo ukończenia studiów upoważnia do ubiegania się o certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy (CPC) w drodze zwolnienia z całości egzaminu pisemnego na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy, zgodnie z art. 38a ust. 1 Ustawy o transporcie drogowym. Jest to możliwe dzięki temu, że osiem przedmiotów wykładanych na studiach (Prawo cywilne, Prawo handlowe, Prawo podatkowe, Działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, Dostęp do rynku, Prawo socjalne, Normy techniczne i techniczne aspekty działalności oraz Bezpieczeństwo drogowe) obejmuje cały zakres zagadnień, o których mowa w załączniku I do rozporządzenia (WE) nr 1071/2009.
Dodatkowo świadectwo ukończenia studiów umożliwia udokumentowanie kwalifikacji w zakresie obsługi celnej podmiotów gospodarczych i tym samym daje podstawę do ubiegania się o wpis na listę agentów celnych prowadzoną przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. 

 
W ramach czesnego słuchacz otrzymuje specjalistyczne podręczniki i publikacje encyklopedyczne o wartości ok. 600 PLN.

 
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
Wioletta Wicherska
tel.: 22 564 68 55
tel.: 22 564 93 49
tel. kom.: 508 338 731
e-mail: Wioletta Wicherska

Biuro Kolegium Gospodarki Światowej
budynek C, pok. 6/2
al. Niepodległości 128
02-554 Warszawa

 
​​​​​​
​​Rejestracja online
​​
 

 10 ukończonych edycji

 
  • Studia odbywają się pod patronatem i przy współpracy merytorycznej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.
  • Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce funduje nagrody dla najlepszych słuchaczy studiów.
 

 Kierownik studiów

 
Studia podyplomowe