Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Służby Zagranicznej : Korzyści
Podyplomowe Studia Służby Zagranicznej
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Perspektywy zawodowe

 

​Studia adresowane są do osób:

  • pragnących podjąć pracę w polskich przedstawicielstwach za granicą oraz takich instytucjach jak urzędy centralne, wojewódzkie i inne, mające szerokie kontakty zagraniczne, 
  • wiążących swoją karierę zawodową z pracą w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, działających w Polsce i poza jej granicami.
 

 Korzyści dla studenta

 
​Studia Podyplomowe Służby Zagranicznej uczą nawiązywania kontaktów międzynarodowych, wykonywania zadań realizowanych przez placówki dyplomatyczne i instytucje rozwijające szerokie kontakty międzynarodowe. Uwrażliwiają korelację najważniejszych wydarzeń międzynarodowych ze zmianami w polskiej polityce zagranicznej, a także krytyczną analizę przełomowych zwrotów w tej polityce. Ułatwiają też  formułowanie podbudowanych merytorycznie własnych ocen i stanowisk dotyczących znaczenia problemów integrującej się Europy w kreowaniu współczesnej polskiej polityki, jak i polityki światowej.
Po ukończeniu studiów student potrafi prawidłowo interpretować społeczno-ekonomiczne i polityczne wydarzenia w otoczeniu międzynarodowym Polski oraz określić ich skutki dla polskich interesów polityczno-ekonomicznych.
 
 

 Korzyści dla pracodawcy

 
​Słuchacz po ukończeniu studiów zna podstawowe zadania służby dyplomatycznej. Poznaje strukturę i zasady funkcjonowania przedstawicielstw dyplomatycznych. Zna cechy i zasady procesu negocjacyjnego a także style i fazy negocjowania. Potrafi zachować szyk i konsekwencję w dążeniu do osiągnięcia założonych przez pracodawcę celów w kontaktach dyplomatyczno-biznesowych.