Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Rewitalizacja Miast - Organizacja i Finansowanie : Rewitalizacja Miast - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Rewitalizacja Miast - Organizacja i Finansowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia rewitalizacja miast - organizacja i finansowanie

 
Studia te profesjonalnie przygotowują do realizacji projektów rewitalizacyjnych w latach 2018-2023.
W 2015 r. diametralnie zmieniły się warunki prowadzenia działań rewitalizacyjnych w Polsce. Weszły w życie „Wytyczne w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020” oraz ustawa o rewitalizacji, które określiły zasady delimitacji obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w gminach, angażowania interesariuszy w procedury przygotowania, wdrażania i kontroli działań rewitalizacyjnych, instrumentarium planistyczne i zarządcze tych procesów. Na studiach przedstawiamy, jak ustawowo i pozaustawowo przygotować i wdrażać program rewitalizacji, pokazujemy dobre praktyki i uczymy, jak uniknąć błędów, które popełnili inni. Bazujemy na przykładach z miast pilotażowych, Modelowej Rewitalizacji Miast oraz innych dobrych praktykach z całego kraju.
 

 Dlaczego Warto

 
Studia wybierają urbaniści, architekci miejscy, koordynatorzy projektów rewitalizacyjnych z doświadczeniem praktycznym, urzędnicy i radni miejscy, działacze organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy. Dzięki ukończeniu studiów podnieśli swoje kwalifikacje, a projekty realizowane w ich miastach są uznawane za wzorcowe i nagradzane w polskich i międzynarodowych konkursach dotyczących rewitalizacji.
Studia prowadzone są w przyjaznej formule i obejmują wykłady, warsztaty, seminaria dające bezpośredni kontakt z prowadzącymi, a także zajęcia e-learningowe wzbogacone interaktywnymi studiami przypadków. Kluczowym elementem studiów są wizyty studyjne w miastach, które mają najciekawsze doświadczenia w zakresie rewitalizacji w ostatnich latach. Umożliwiają one zapoznanie się ze specyfiką rewitalizowanych obszarów, bezpośredni kontakt z osobami, które przeprowadziły projekty rewitalizacyjne, dyskusję i wymianę doświadczeń, a także zespołową i indywidualną pracę nad zadaniami, bazującymi na problemach występujących w realizowanych projektach.
 
 

 Opinie o kierunku

 

Bardzo dziękuję za możliwość udziału w tych studiach, to była czysta przyjemność edukacyjno-społeczna z dużą dawką studialnych warsztatów. Przemiła atmosfera dyscyplinowana rygorem zasad nauczania zjednoczyła całą grupę do wspólnego działania.

GRATULUJĘ! zjednoczyć tak różnorodną grupę: wykonywanych zawodów, osobowości, nie mówiąc o wieku , do wspólnego działania w jednej dziedzinie na zasadach partnerskiej współpracy, wydawało mi się niemożliwe a jednak te studia udowodniły, że można zdziałać wiele a barier nie ma żadnych ...Pozdrawiam i do zobaczenia w praktyce :)
Ewa Torbus, Główny Specjalista ds. Architektury, UM Szprotawa
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
Katarzyna Gałka
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 


 

 Nowy kierunek

 
  • rekrutacja zimowa
  • współpracujemy z Krajowym Instytutem Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, RDH Sp. z o.o. oraz Agencją Rozwoju Mazowsza S.A
 

 Kierownik studiów

 
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe