Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa : Dlaczego warto?
Podyplomowe Studia Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Dlaczego warto

 

Zapraszamy na studia. Zachęcamy do podjęcia studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstwa księgowych już zatrudnionych w zawodzie, a także osoby chcące się przekwalifikować i przygotować do realizacji zawodu księgowego w celu zdobycia niezbędnej wiedzy, jej aktualizacji oraz rozszerzenia w jednostkach dla których przepisem rachunkowości jest krajowe prawo bilansowe, a także w jednostkach, które są obowiązane stosować wzorce zawarte w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości. Rozumienie rachunkowości na bazie tradycyjnych zasad i procedur jest niewystarczające. Jesteśmy świadkami zmieniającej się filozofii rachunkowości wiodącej do zdecydowanego podniesienia jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych, a przede wszystkim sprawozdania finansowego. Tylko księgowy „nowocześnie wykształcony, o szerokich horyzontach wiedzy ekonomicznej jest w stanie podołać nowym obowiązkom akcentującym bardziej funkcje decyzyjne rachunkowości, niż zawężone funkcje ewidencyjne. Od profesjonalisty rachunkowca oczekuje się umiejętności wykorzystywania zintegrowanej wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej, prawa gospodarczego, finansów, zarządzania finansami, podatków i wielu innych bardziej szczegółowych zagadnień. Samodzielne zdobywanie trudnej specjalistycznej wiedzy nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści. Niezbędne są pogłębione studia w tym kierunku pod nadzorem i z pomocą pracowników naukowych oraz praktyków gospodarczych zajmujących się tymi dziedzinami wiedzy i praktyki.

Zdobywana wiedza znajduje bezpośrednie praktyczne zastosowanie. Pozwala utrzymać dotychczasową pracę, bądź zdobyć ją po raz pierwszy w tym zawodzie. Wiedza z zakresu szeroko pojętej rachunkowości i dyscyplin z nią związanych niezbędna jest przede wszystkim księgowemu, czy szerzej pracownika działów finansowo-księgowych, analitykom finansowym, podatkowcom, informatykom.

 

 Współpraca