Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa : Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa

 
Zachęcamy do podjęcia studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstwa księgowych już zatrudnionych w zawodzie, a także osoby chcące się przekwalifikować i przygotować do realizacji zawodu księgowego w celu zdobycia niezbędnej wiedzy, jej aktualizacji oraz rozszerzenia w jednostkach dla których przepisem rachunkowości jest krajowe prawo bilansowe, a także w jednostkach, które są obowiązane stosować wzorce zawarte w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości.
Rozumienie rachunkowości na bazie tradycyjnych zasad i procedur jest niewystarczające. Jesteśmy  świadkami zmieniającej się filozofii rachunkowości wiodącej do zdecydowanego podniesienia jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych, a przede wszystkim sprawozdania finansowego. Tylko księgowy „nowocześnie wykształcony, o szerokich horyzontach wiedzy ekonomicznej jest w stanie podołać nowym obowiązkom  akcentującym bardziej funkcje decyzyjne rachunkowości, niż zawężone funkcje ewidencyjne.
Od profesjonalisty rachunkowca oczekuje się umiejętności wykorzystywania zintegrowanej wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej, prawa gospodarczego, finansów, zarządzania finansami, podatków i wielu innych bardziej szczegółowych zagadnień. Samodzielne zdobywanie trudnej specjalistycznej wiedzy nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści. Niezbędne są pogłębione studia w tym kierunku pod nadzorem i z pomocą pracowników naukowych oraz praktyków gospodarczych zajmujących się  tymi dziedzinami wiedzy i praktyki.
 

 Dlaczego Warto

 
Zdobywana wiedza znajduje bezpośrednie praktyczne zastosowanie. Pozwala utrzymać dotychczasową pracę, bądź zdobyć ją po raz pierwszy w tym zawodzie. Wiedza z zakresu szeroko pojętej rachunkowości i dyscyplin z nią związanych niezbędna jest przede wszystkim  księgowemu, czy szerzej pracownika działów finansowo-księgowych, analitykom finansowym, podatkowcom, informatykom.
 

 Opinie o kierunku

 

Bardzo wysoki poziom. Przede wszystkim cenię materiały w formie podręczników. Ważne jest podejście praktyczne połączone z wiedzą teoretyczną, co w programie studiów udało się na wysokim poziomie, godne polecenia.

Podziękowania należą się również p. Alicji za zaangażowanie w organizacji i nadzoru nad studiami
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
Alicja Ozga
e-mail: Alicja Ozga
tel. 225648628, 503143798

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. Madalińskiego 6/8 pok. 334
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​​​
​​Rejestracja online
 

 2100 absolwentów

 
  • obecnie trwa nabór na XLIV
  • rekrutacja letnia i zimowa
 

 Kierownik studiów

 
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe