Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli : Przedsiebiorczość dla nauczycieli
Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Przedsiębiorczości dla Nauczycieli

 

W Instytucie Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w 2016 r. została uruchomiona pierwsza edycja Podyplomowych Studiów Przedsiębiorczości dla Nauczycieli. W październiku 2019 r. została uruchomiona trzecia edycja. 3 semestralne studia (360 godzin, przy całkowitej odpłatności tylko 500 zł) są odpowiedzią na stale rosnącą konieczność zdobywania i pogłębiania wiedzy teoretycznej z zakresu przedsiębiorczości oraz potrzebę doskonalenia umiejętności praktycznych w sferze nauczania „Podstaw przedsiębiorczości” wśród nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Program studiów jest zgodny z właściwym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z podstawą programową kształcenia ogólnego w szkołach publicznych. Studia są realizowane w oparciu o współpracę z Narodowym Bankiem Polskim w ramach dofinansowania projektu edukacyjnego z zakresu finansów i ekonomii.

 

 Dlaczego Warto

 

Studia są atrakcyjną formą zwiększenia wiedzy i kompetencji nauczycieli. Ich ukończenie pozwala na stworzenie nowych możliwości w rozwoju kariery zawodowej nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Po ukończeniu Studiów Podyplomowych Przedsiębiorczości dla Nauczycieli absolwenci zdobędą formalne kwalifikacje do pracy nauczyciela „Pod-staw przedsiębiorczości”. Studia skierowane są tym samym do:

  • aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy chcą rozpocząć nauczanie przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”,
  • aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości w wymiarze gospodarczym, społecznym i indywidualnym oraz są zainteresowani ekonomią, finansami i zarządzaniem,
  • biernych zawodowo osób z uprawnieniami nauczyciela, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje umożliwiające powrót do zawodu.

Studia prowadzone są przez jedną z wiodących i prestiżowych uczelni w Polsce. Wykładowcami są profesorowie i adiunkci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy obok wiedzy teoretycznej posiadają także szerokie doświadczenia praktyczne wynikające z czynnego udziału w życiu gospodarczym. Wśród wykładowców są m.in. osoby, które pełniły ważne funkcje w zarządach i radach nadzorczych instytucji publicznych oraz prywatnych, a także funkcje doradcze oraz prowadziły własną działalność gospodarczą. Kierownik Studiów prof. dr hab. Małgorzata Zaleska była m.in. Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Prezesem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego.
Atutem Studiów jest także stosunkowo niska opłata (500 zł za trzy semestry nauki), która jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Banku Polskiego.

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

mgr Agnieszka Łukasiewicz
tel. 22 564-92-63
e-mail: Agnieszka Łukasiewicz

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 Nowy Kierunek

 

 

 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe