Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Przygotowanie i Zarządzanie Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego : Opinie
Podyplomowe Studia Przygotowanie i Zarządzanie Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Opinie studentów i absolwentów

 
Robert Maksymowicz, absolwent I edycji, główny specjalista w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Nauczyciel akademicki. Trener zarządzania projektami inwestycyjnymi i innowacyjnymi. 

Wybrałem studia w SGH, ponieważ jako absolwent SGH wiedziałem, że Szkoła gwarantuje najwyższą jakość kształcenia.

Najbardziej cenię w tych studiach… wyważone połączenie niezbędnej dawki teorii i podstaw prawnych z unikatową wiedzą i doświadczeniami praktyków PPP, którzy prowadzili zajęcia. 

Najmilej wspominam…. To miało miejsce 1,5 roku po ukończeniu studiów podyplomowych w SGH. Uczestniczyłem w „specjalistycznym” szkoleniu nt. PPP i już po kilkunastu minutach zorientowałem, się że tracę tam czas bo na temat PPP wiem dużo więcej niż prowadzący szkolenie. Właśnie dzięki tym studiom. 

Dzięki studiom... Poszerzyłem i ugruntowałem swoją wiedzę nt. ram prawnych PPP w Polsce i świecie. Dowiedziałem się jak praktycznie wyglądały realizacje takich projektów w krajach o bogatych i udanych doświadczeniach w PPP. 

Polecam te studia, bo... prowadzą je ludzie, którzy w tej dziedzinie są prawdziwymi specjalistami. Umieją dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem i czynią to chętnie. Polecam te studia osobom, które jeszcze lubią się uczyć, bo przed nimi ogromna intelektualna praca. Odradzam zaś „zbieraczom” dyplomów.

Marcin Telakowiec – absolwent III edycji, UM Warszawa, związany z sektorem publicznym od 2008 roku. Jako pracownik jednostki samorządu terytorialnego zajmuje się pracami związanymi z rewitalizacją zdegradowanych obszarów miejskich oraz polityką mieszkaniową. Uczestniczył w powstawaniu Lokalnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy, ale także odpowiedzialny jest za kontakty z administracją rządową, samorządową oraz organizacjami międzynarodowymi, które działają na rzecz rewitalizacji miast.

Wybrałem studia w SGH, ponieważ... nie znalazłem lepszej uczelni, która prowadziłaby studia poświęcone zagadnieniom PPP. SGH było dla mnie gwarantem poziomu nauczania, a wykładowcy zaangażowani w różnego rodzaju projekty z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego, reprezentujący zarówno stronę publiczną jak i prywatną dawali możliwość poznania wielu aspektów tego typu projektów po „obydwu stronach”.

Najbardziej cenię w tych studiach, ... praktyczną wiedzę zdobytą podczas analiz różnych przypadków prezentowanych przez prowadzących, ale też wynikających z doświadczeń słuchaczy. Wspólna nauka osób reprezentujących sektor publiczny i prywatny prowadziła do niezwykle efektywnej wymiany wiedzy na zasadach „brainstorming”.

Najmilej wspominam.. słuchaczy z mojej edycji, z którymi wspólnie stworzyliśmy zgraną grupę :-).

Dzięki studiom... wiem, że tak naprawdę nie ma żadnych dwóch stron. Razem powinniśmy dążyć do wypracowania jak najlepszego modelu współpracy w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów gwarantujących sukces stronie publicznej i prywatnej. Partnerstwo Publiczno-Prywatne na pewno nie jest ani jedynym ani zawsze najwłaściwszym rozwiązaniem dla wielu projektów, ale może okazać się tym najefektywniejszym, pozwalającym zrealizować niezwykle istotne inwestycje dla społeczeństwa, na efekty których nie trzeba czekać latami.

Polecam te studia..., bo
• Bardzo prawdopodobne jest, że coraz więcej inwestycji z sektora publicznego będzie realizowane na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego.
• Zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym prowadzi się coraz więcej inicjatyw (np. JESSICA) mających na celu zaangażowanie środków prywatnych w celu realizacji potrzeb publicznych/społecznych.
• Pozwoliły mi spojrzeć w inny sposób na relację sektora publicznego i prywatnego.

Damian Barszcz, absolwent III edycji, prawnik, pracuje w Urzędzie Miasta Płocka na stanowisku związanym z gospodarką nieruchomościami.

Wybrałem studia w SGH, ponieważ przedstawiają najszerszą ofertę edukacyjną z zakresu PPP, łączącą teorię z praktyką.

Najbardziej cenię w tych studiach warsztatowo-seminaryjny sposób prowadzenia zajęć, wykładowcami w większości przypadków były osoby zajmujące się na co dzień tematami związanymi z PPP.

Najmilej wspominam rozdanie dyplomów – to poczucie satysfakcji ze zdobytej wiedzy i umiejętności.

Dzięki studiom poznałem i zrozumiałem sens partnerstwa publiczno – prywatnego, jego mocne i słabe strony, dzięki czemu w praktyce, będę wiedział na co szczególnie zwracać uwagę.

Polecam te studia, bo pokazują prawdę o PPP, nie ograniczając się tylko do teorii – duża ilość zajęć opiera się na analizie zrealizowanych bądź planowanych do realizacji projektów PPP.

Zbigniew Gieleciak, absolwent III edycji, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA w Tychach, MAO – pełnomocnik ds. realizacji projektu "Gospodarka ściekowa w Tychach", prezes zarządu – Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

Wybrałem studia w SGH, ponieważ jest to jedna z najbardziej renomowanych uczelni ekonomicznych w Polsce, a zaproponowana tematyka właśnie ukończonych studiów związanych z partnerstwem publiczno prywatnym bardzo ciekawa i przyszłościowa.

Najbardziej cenię w tych studiach rozległy blok praktycznych zajęć, na których analizowaliśmy konkretne przypadki inwestycji publicznych z konkretnych projektów.

Dzięki studiom zdobyłem wiedzę praktyczną związaną z budżetem samorządu terytorialnego i możliwościami klasyfikacji przedsięwzięć inwestycyjnych do długu publicznego, ciągle jeszcze nowymi formami współpracy samorządu z kapitałem prywatnym tj. koncesji na roboty budowlanie i partnerstwie publiczno-prywatnym.

Polecam te studia, bo dają nie tylko potrzebną wiedzę do przygotowania i prowadzenia projektów w zakresie ppp, ale również umożliwiają przeprowadzenie analiz różnych wariantów realizacji inwestycji. Prowadzący zajęcia wykładowcy byli nie tylko teoretykami akademickimi, ale również byli to eksperci z wielu ministerstw oraz firm konsultingowych, prawnicy z kancelarii prawnych o bardzo dużym doświadczeniu i różnorodnym, wielopłaszczyznowym spojrzeniu na poruszane zagadnienia.

Waldemar Chachulski, absolwent III edycji, dyrektor ds. rozwoju Inwestycji Strabag Sp. z o.o. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Studiów Doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. W koncernie STRABAG odpowiada za rozwój, realizację i zarządzanie inwestycji infrastrukturalnych. Praktyk zaangażowany w propagowanie i rozwój realizacji projektów w formule PPP. Moderator, prelegent i ekspert podczas konferencji tematycznych i kongresów, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki partnerstwa publiczno-prywatnego.
W  latach 2002–2010 Burmistrz miasta Sulejówek. Wdrożył projekty, które zmieniły znacząco pozycję Miasta na mapie samorządów w Polsce.Za jego kadencji Miasto z dalekiej pozycji rankingowej przesunęło się na 25 pozycję w Złotej Setce Samorządów w Polsce.

Wybrałem studia w SGH, ponieważ...Kończyłem tam na tej niezwykłej Uczelni Studia Doktoranckie i w obliczu nowych wyzwań postanowiłem powalczyć dalej. Tak w życiu jest, że będąc wysoko spada się szybko i boleśnie.Dzięki tej uczelni nie roztrzaskałem sobie miękkich części ciała. Tu poznałem super ludzi i ciekawe kontakty, które może wykorzystam a może nie – ale je mam – to niezwykłe wiano.

Najbardziej cenię w tych studiach...Oczywiście część poznawczą od mądrzejszych od siebie. Dzisiaj, a właściwie zawsze nigdy się nie zatrzymuj bez względu czy masz 30 czy 60 lat. Walko o lepsze jutro to poznawanie nowych przestrzeni, które dają Ci pewien wkład wolności. Bo bez tego jesteś zwykłym kalafiorem co tylko w sezonie jest atrakcyjny – a co dalej. Musisz być diamentem dla wewnętrznej siły. To daje Ci każda uczelnia i wola walki o swoje lepsze intelektualne jutro.

Najmilej wspominam...przerwy bo super kawa. Ale już tak prawie na poważnie. Wspaniałych ludzi z dwóch stron "barykady" tych którzy uczestniczyli w zajęciach z całej Polski i tych , którzy męczyli się z nami aby jak najwięcej nam przekazać. Najlepiej wspominam Naszą koleżankę, która z końca Polski przyjeżdżała – bez względu na warunki i bardzo dobrze się uczyła. Ona naprawdę chciała wolności dla siebie i dla swojej Gminy, autentycznie będą ją wspominał najlepiej i w sposób niezwykły.

Dzięki studiom...mam wyższą świadomość i jestem pewien, że aby coś chcieć od siebie trzeba się rozwijać niesamowicie, pragnąć tego autentycznie i mieć cel.

Polecam te studia, bo...chyba wszystko co mam do powiedzenia to już wyżej. Studia mają doskonałe warunki do nauczania w dobrym miejscu są położone, dobra kawa i soki, a przede wszystkim super ludzie, którzy przekazują wiedzę w sposób miły i twórczy.

Agnieszka Mijas, absolwentka I edycji, mgr ekonomii; absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalizacja finanse publiczne, pracuje w Urzędzie Miasta Iławy w Wydziale Planowania Inwestycji i Monitoringu.

Wybrałam studia w SGH, ponieważ żyją razem z otaczającą nas rzeczywistością, obserwują i reagują na potrzeby rynku

Najbardziej cenię w tych studiach to, że podejmują realne próby wpływania na procesy i zjawiska w gospodarce w celu wyeliminowania z nich patologicznych wypaczeń.

Najmilej wspominam spotkania z ludźmi, którzy w praktyce mają styczność ze sprawami, o których mówią, tudzież nauczają. Ich cenne doświadczenie było dla mnie najlepszą nauką.

Dzięki studiom zrozumiałam, że pomimo najbardziej profesjonalnego podejścia i rzetelnej pracy, jaką staram się wykonywać będąc pracownikiem samorządowym, to i tak natura „machiny administracyjnej” nie pozwala jej osiągnąć maksymalnych efektów z ponoszonych nakładów. Zaś natura sektora prywatnego „wyciska” ostatnie soki z nakładów dając tym samych najwyższą efektywność. Niestety ekonomia każe czasem wyrzucić nadmiar żywności do morza niż przekazać biednym. Połączenie tych dwóch światów, ich głównych cech, jest możliwe właśnie w dobrze zbudowanym Partnerstwie Publiczno-Prywatnym.

Polecam te studia, bo starają się pokazać rzeczywistość taką jaka jest, ma profesjonalistów na swoim pokładzie.

Jolanta Furtak, absolwentka III edycji, pracuje w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie (województwo małopolskie, powiat tarnowski) w referacie Inwestycji i Rozwoju.

Wybrałam studia w SGH, ponieważ...

Chciałam mieć gwarancję, a SGH taką gwarancję dawała, że poświęcony czas na naukę nie zostanie zmarnowany. W chwili obecnej wciąż jeszcze nie ma sprawdzonych metod nauczania z tej dziedziny, brakuje specjalistów i doświadczonych praktyków.

Najbardziej cenię w tych studiach...

Że oprócz teorii, trudnej i interdyscyplinarnej, zetknęłam się z praktyką. Poznałam osoby, które zajmują się na co dzień partnerstwem i wiem. gdzie i do kogo mogę uderzyć gdy zaistnieje problem.

Najmilej wspominam...

LUDZI – tych po jednej i po drugiej stronie „barykady”. I jednym i drugim nie było łatwo, bo tematyka trudna, nowatorska wręcz pionierska, ale ... chyba wszystkim się udało!!!

Dzięki studiom...

Udało mi się zapobiec popełnieniu błędów we wdrażaniu planowanego partnerstwa. Choć z pewnością nie mogę powiedzieć, że stałam się specjalistą z zakresu PPP to jednak śmiało mogę podjąć dyskusję nad trudnymi problemami z tej tematyki, mam swoje zdanie a nabytą wiedzę wykorzystam we właściwym przygotowaniu nowego, planowanego do realizacji projektu w PPP.

Polecam te studia, bo...

Dają gwarancję jakości nauczania, zatrudniają wybitnych specjalistów z zakresu PPP i wciąż, na bazie poprzednich edycji, są udoskonalane.