Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Prawo i ekonomia rynku kapitałowego : Cel
Podyplomowe Studia Prawo i ekonomia rynku kapitałowego
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Cel studiów

 
Celem Studiów jest dostarczenie wiedzy i przekazanie umiejętności, które umożliwią słuchaczom na teoretyczne i praktyczne zapoznanie się z aspektami teoretycznymi regulacji i operacyjnymi stosowania prawa rynku kapitałowego. Gros programu stanowią wykłady prawa rynku kapitałowego uzupełnione o aspekty ekonomicznej analizy prawa i wprowadzenie do zagadnień ekonomicznych. Celem Podyplomowych Studiów Prawo i ekonomia rynku kapitałowego jest podniesienie kwalifikacji zawodowych słuchaczy. Dzięki omówieniu aspektów teoretycznych oraz analizie praktyki rynkowej absolwenci nie tylko będą świadomiej korzystać z instrumentów kapitałowych, ale również lepiej zrozumieć potrzeby klientów zainteresowanych taką formą finansowania. W związku z tym przy tworzeniu struktury kursu przyjęto dwa założenia.

Po pierwsze rozszerzenie i dywersyfikacja zakresu przedmiotowego części teoretycznej. Trzon kursu stanowi analiza regulacji prawnych. Wykłady prawnicze uzupełnione jednak zostały o wprowadzenie do tematyki nauki o finansach oraz ekonomicznej analizy prawa w zakresie niezbędnym do zrozumienia istoty przedmiotu regulacji. Umożliwi to lepsze zrozumienie pobudek kierujących uczestnikami rynku oraz dostrzeżenie specyfiki poszczególnych instrumentów.

Po drugie nacisk na praktyczne zastosowanie poszczególnych rozwiązań. Na potrzeby poszczególnych tematów wykładowcy będą omawiać najważniejsze kazusy z funkcjonowania polskiego rynku kapitałowego ostatnich lat, w których wielokrotnie brali bezpośredni udział.