Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Prawo i ekonomia dla przedsiębiorstw” : Prawo i ekonomia dla prawników przedsiębiorstw
Podyplomowe Studia „Prawo i ekonomia dla przedsiębiorstw”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe studia „Prawo i ekonomia dla prawników przedsiębiorstw”

 
Studia przygotowują słuchaczy do kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorstw.
Program studiów obejmuje trzy grupy zagadnień:
  1. Pozycja prawnika i działu prawnego w strukturze przedsiębiorstwa. Relacje z pozostałymi częściami przedsiębiorstwa i podmiotami zewnętrznymi
  2. Prawne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw, w tym elementy transgraniczne.
  3. Wprowadzenie do ekonomicznych, finansowych i zarządczych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa
    Pierwszy akademicki program studiów w tym zakresie tym samym studia wypełnia lukę w krajowym systemie kształcenia prawników, nie dostosowanym do potrzeb biznesu.

Studia zostały stworzone z myślą o potrzebach dwóch podstawowych grup słuchaczy.
Prawnikom "kancelaryjnym", z określoną specjalizacją, umożliwią szybkie uzupełnienie kompetencje w zakresie związanym z kompleksową bieżącą obsługą przedsiębiorstwa, jak również szybkie zaznajomienie się ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstw.
Prawnikom dopiero rozpoczynającym budowanie ścieżki zawodowej studia umożliwią od razu zorientowanie się na potrzeby biznesu, zarówno w perspektywie rozwoju w ramach działu prawnego jak i ewentualnego zorientowania się na ostateczny udział w zarządzie spółką.

 

 Dlaczego Warto

 
Program umożliwi słuchaczom na zrozumienie i wykorzystanie dla własnych celów zawodowych specyfiki tej pracy z punktu widzenia biznesowych celów przedsiębiorstwa. Po pierwsze, studia pozwolą na zrozumienie odmiennego postrzegania prawa i optymalnego poziomu bezpieczeństwa prawnego z perspektywy biznesu. Po drugie, studia mają umożliwić słuchaczom dostrzeżenie własnej pozycji – w tym gotowości do ponoszenia ryzyka – jako nierozerwalnego elementu składowego większej struktury, a nie „zewnętrznego doradcy”.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

Marcin Jakubiak
tel. 501 700 047
e-mail: Marcin Jakubiak

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. Madalińskiego 6/8, pok. 30
02-513 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 


 

 Nowy Kierunek

 

 

 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe