Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Pomocy Publicznej – online : Pomoc Publiczna - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Pomocy Publicznej – online
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia pomocy publicznej - online

 
Obecna sytuacja w Polsce i na świecie spowodowała nieodwracalne zmiany w sposobie działania i myślenia całego społeczeństwa. Z dnia na dzień wiele osób zaczęło nie tylko pracować, ale również kontynuuje swoją naukę zdalnie. Dlatego wychodząc naprzeciw nowym oczekiwaniom przygotowaliśmy, alternatywne do tradycyjnych form edukacji nowe rozwiązanie, jakim jest nauka na już 8 edycji Studiów Podyplomowych SGH Pomocy Publicznej w trybie on-line za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS (z bezpośredni udziałem w trakcie wszystkich zajęć doświadczonych wykładowców i Słuchaczy). Z merytorycznego punktu widzenia niczym się nie różnią od stacjonarnych studiów, oprócz miejsca przebywania wykładowcy i Słuchacza w tym samym momencie.
 
Wielu polskich przedsiębiorców jest beneficjentami pomocy publicznej, chociaż czasami nie są tego świadomi. Popyt na środki europejskie i chęć rozwoju przedsiębiorstw wydatnie zwiększa liczbę beneficjentów pomocy publicznej. Istotne w tym kontekście jest to, że w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w procesie identyfikacji czy udzielania pomocy publicznej, ich konsekwencje – które często związane są ze zwrotem pomocy - ponosi zawsze przedsiębiorca. Stąd świadomość i wiedza podmiotów korzystających z pomocy publicznej ma niebagatelne znaczenie.
 
Wszyscy ci aktorzy życia gospodarczego potrzebują ekspertów w zakresie pozyskiwania/udzielania i rozliczania pomocy publicznej zgodnie ze skomplikowanymi regulacjami unijnymi.
 
W przeciwieństwie do innych państw członkowskich zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów dopiero rośnie, a Podyplomowe Studia „Pomocy publicznej” stanowią pierwszą w skali kraju odpowiedź na to zapotrzebowanie. Pierwszą edycję Podyplomowych Studiów SGH „Pomocy publicznej” zainicjowali polscy eksperci wracający na początku 2013 r. z negocjacji z Komisją Europejską na temat modernizacji zasad pomocy publicznej na lata 2014-2020. Wówczas chcieliśmy się podzielić naszą wiedzą praktyczną oraz interpretacją nowych rozwiązań prawnych, Współpracując wciąż z najważniejszymi osobami odpowiedzialnymi za polskie stanowisko w sprawie zmiany i dostosowania zasad pomocy publicznej do nowej Wieloletniej Perspektywy Finansowej 2021-2027, Krajowego Programu Odbudowy, a także podwójnej transformacji, w tym w ramach europejskiego Zielonego Ładu, nasze Studia Podyplomowe zapewniają, że najnowsze rozwiązania wprowadzane w obszarze pomocy publicznej są przedstawiane w trakcie zajęć naszych przez wybitnych Wykładowców, którzy znają to z praktyki, a nie z książek, którzy wspomnieni Wykładowcy napisali.

Jesteśmy dumni, że zajęcia u nas prowadzą najbardziej doświadczeni Wykładowcy, którzy skutecznie i efektywnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Ich bogate doświadczenie, podparte ogromną wiedzą i praktyką można znaleźć tutaj. To oni tworzą zespół, który jest najlepszą wizytówką naszych studiów.
Nasi wykładowcy przygotowali podręcznik, który w najbliższym czasie będzie aktualizowany: Ambroziak A.A., Pamuła-Wróbel K., Zenc R. (red.) Pomoc publiczna dla przedsiębiorców. Wybrane zagadnienia. Perspektywa podmiotu udzielającego pomocy i jej beneficjenta w Polsce, Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2020.

A recenzje naszych Absolwentów mówią same za siebie.


BROSZURA INFORMACYJNA

 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowe Studia SGH „Pomocy publicznej” są pierwszymi i zapewniają najbardziej doświadczonych wykładowców-praktyków w tym zakresie. Są one skierowane do osób zainteresowanych oraz wykonujących pośrednio lub bezpośrednio zadania związane pomocą publiczną i/lub środkami unijnymi. Zakres merytoryczny oraz sposób prezentacji treści umożliwi pozyskanie wiedzy oraz nabycie umiejętności zarówno przez osoby pracujące u dawców wsparcia publicznego, jak też u beneficjentów, przyczyniając się do efektywnego wykonywania obowiązków służbowych związanych z pozyskaniem/udzieleniem wsparcia oraz monitorowaniem zgodności z prawem unijnym. Podyplomowe Studia SGH zostały jako pierwsze utworzone w 2013 r. przy współpracy z najlepszymi wykładowcami w Polsce. Kolejne edycje zapewniają aktualizacje zarówno w zakresie decyzji Komisji Europejskiej, jak i orzeczeń TSUE. Naszymi wykładowcami są praktycy, zarówno z administracji publicznej, jak i kancelarii prawnych i doradczych.
 

 Opinie o kierunku

 

Sowa Marcin.jpgPomocą publiczną zajmuję się od 8 lat. Moje pierwsze spotkanie z nią było dość przypadkowe i nie była to "miłość od pierwszego wejrzenia". Raczej wybór z rozsądku. Teraz ten związek, dzięki studiom podyplomowym na SGH chciałem "zalegalizować".  
Mam specyficzną sytuację - nie udzielam pomocy publicznej, ale nie jestem też krajowym koordynatorem ani instytucją monitorującą. Funkcjonuję gdzieś pomiędzy tymi dwoma światami, na styku obu, starając się zrozumieć jeden i drugi i w ramach swojej najlepszej wiedzy, jeden i drugi wspierać. Co mnie fascynuje w pomocy publicznej i jednocześnie sprawia że jest moją zmorą? To, że ciągle się zmienia, że ciągle trzeba się jej uczyć aby ją rozumieć. Że nie można osiąść na lurach, tylko ciągle trzeba się w niej doskonalić.
Nie ma lepszego miejsca, żeby to osiągnąć niż studia SGH. Gorąco polecam
Marcin Sowa, naczelnik wydziału
Wydział Rady Innowacyjności
Departament Innowacji i Polityki Przemysłowej
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
Absolwent 7 edycji studiów

Cyganik Magdalena.jpg
Tematyka pomocy publicznej jest bardzo rozległa i trudno jest znaleźć szkolenia wyczerpujące różne zagadnienia z tego zakresu. Decyzja o wyborze studiów podyplomowych była w moim przypadku związana z nowymi obszarami odpowiedzialności w ramach pracy zawodowej.  W trakcie studiów podyplomowych „Pomoc publiczna” możliwe jest usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy dotyczącej systemu pomocy publicznej oraz rozszerzenie wiedzy o wiele dotychczas nieznanych mi obszarów związanych z pomocą publiczną. Dla mnie istotną zaletą mającą znaczący wpływ na podjęcie decyzji o wyborze tych studiów jest m. in. studiowanie on-line, gdyż nie wymaga dojazdów do Warszawy, a udostępniane materiały są profesjonalnie i wyczerpująco przygotowane. Jednak największym atutem jest fakt, iż wykładowcy w bardzo interesujący sposób i z pasją opowiadają o tematyce, którą znają z praktyki. Wiedza zdobyta w trakcie zajęć zostanie przeze mnie wykorzystana i doskonalona w codziennej pracy. Ponadto studia umożliwiły mi poszerzenie kontaktów zawodowych.
Magdalena Cyganik, Analityk Finansowy
POZNAŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO sp. z o.o. w POZNANIU
Absolwent 7 edycji studiów

foto_Agnieszka_Batko.jpgUczelnia i Wykładowcy na najwyższym poziomie. Zajęcia prowadzone zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej, z uwzględnieniem bieżących zmian w regulacjach prawnych krajowych i europejskich. Studia znacznie poszerzyły zakres mojej wiedzy w tematyce pomocy publicznej. Polecam każdemu, kto zajmuje się tą tematyką w codziennej pracy.

Agnieszką Batko, absolwentka V edycji.

Profesjonalizm, zaangażowanie kadry, wysoki poziom, duży nacisk na praktykę, wymiana doświadczeń
– to moja opinia w ogromnym skrócie. Zajęcia prowadzone były przez praktyków z branży, ekspertów
pomocy publicznej biorących udział w opracowywaniu regulacji prawnych na gruncie krajowym i europejskim.
Polecam!
Katarzyna Fiszer, absolwentka 3 edycji studiów

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

Informacji udziela i zapisy przyjmuje:

Karolina Nivette
tel. 22 564 93 49
tel. kom: (+48) 516 676 818
e-mail: Karolina Nivette

Kolegium Gospodarki Światowej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. Madalińskiego 6/8 pok. 33
02-513 Warszawa

 
​​​​
​​Rejestracja online
 

 PIERWSZE w SGH STUDIA ONLINE

 
  • zajęcia za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS
  • bezpośredni udział w zajęciach zarówno wykładowcy jak i słuchaczy
 

 Kierownik studiów

 
Adam--Ambroziak.jpg

dr hab. Adam A. Ambroziak, prof. SGH 

Katedra Integracji i Prawa Europejskiego
Studia podyplomowe