Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Podatkowe : Cel, SP Studia Podatkowe | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe Studia Podatkowe
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Cel studiów

 

Celem Podyplomowych Studiów Podatkowych jest :

  1. Przekazanie uczestnikom najnowszej wiedzy – w przypadku osób, które zamierzają związać swoją przyszłość z podatkami, np. jako doradcy podatkowi czy też dyrektorzy ds. podatkowych.  
  2. Aktualizacja wiedzy i/lub jej poszerzenie – w przypadku osób, które zajmują się w pracy zawodowej prawem podatkowym.
  3. Omówienie projektów zmian ustaw, jakie zachodzą w prawie podatkowym.
  4. Usystematyzowanie wiedzy – w przypadku osób, które zamierzają przystąpić do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego. W ramach programu studiów omawiane są m.in. zagadnienia wymagane na egzaminie oraz w części przerabiane i dyskutowane testy egzaminacyjne i kazusy.   

Informujemy, że zgodnie z zasadami stałego podnoszenia kwalifikacji doradcy podatkowego (Rozdział VI a Zasad Etyki Doradców Podatkowych dodanym uchwałą nr 750/2010 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zmiany załącznika do uchwały nr 28/2006 Drugiego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 22 stycznia 2006 r. w sprawie zasad etyki doradców podatkowych (ze zm.) ukończenie Podyplomowych Studiów Podatkowych przyznaje 32 punkty w ramach podnoszenia swoich kwalifikacji - co jest równoznaczne ze spełnieniem wymogu uzyskania minimum 32 punktów w okresie następujących po sobie dwóch kolejnych lat, przy czym w jednym roku doradca obowiązany jest uzyskać minimum 25% dwuletniego limitu. Więcej informacji na ten temat na stronie Krajowej Izbie Doradców Podatkowych.

Także zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2014 roku w sprawie wpisu na listę agentów celnych Podyplomowe Studia Podatkowe mogą uprawniać (po spełnieniu dodatkowych warunków) do wpisu na listę agentów celnych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Finansów i wyżej wspomnianym Rozporządzeniu.