Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe studia "Nieruchomości komercyjne - rynek i praktyka" : Wzór| Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe studia "Nieruchomości komercyjne - rynek i praktyka"
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Nieruchomości komercyjne - rynek i praktyka

 
Podyplomowe studia Nieruchomości komercyjne – rynek i praktyka to program realizowany wspólnie przez naukowców Katedry Miasta Innowacyjnego i wyższą kadrę managerską CBRE. Stanowi doskonałe przygotowanie do pracy na rynku nieruchomości komercyjnych.

Połowa zajęć prowadzą dyrektorzy i managerowie wiodącej na rynku firmy nieruchomościowej – CBRE, posiadający wieloletnie doświadczenie w poszczególnych segmentach rynku nieruchomości. Ich praktyczną wiedzę uzupełniają wykłady naukowców SGH.
 

 Dlaczego Warto

 
Studia skierowane są do osób:
 • pracujących na rynku nieruchomości, pragnących usystematyzować i rozwinąć swoją wiedzę w obszarze jego najważniejszych segmentów (office, retail, industrial, hotels)
 • pragnących znaleźć zatrudnienie na tym rynku, szczególnie w międzynarodowych firmach nieruchomościowych
 • przedstawicieli administracji państwowej i samorządów terytorialnych delegowanych do zadań związanych z zarządzaniem zasobami nieruchomościowymi tych jednostek
 • zarządców nieruchomości chcących poszerzyć swoją wiedzę o aktualne trendy w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi
 • rzeczoznawców majątkowych pragnących lepiej zrozumieć zachodzące zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych i ich wpływ na wartość nieruchomości
 • architektów dla których ważne jest, by funkcja projektowanego obiektu wypełniała współczesne oczekiwania inwestorów, operatorów i użytkowników
 • wyższej kadry managerskiej firm świadczących usługi na terenie nieruchomości komercyjnych (sprzątanie, catering, ochrona, teleinformatyka itp.) w celu lepszego zrozumienia oczekiwań swoich klientów i odbiorców usług.

Studia obejmują ogólną wiedzę na temat rynku nieruchomości komercyjnych i mechanizmów nim rządzących oarz szczegółową wiedzę z zakresu jego głównych segmentów:
 • office – nieruchomości biurowe
 • retail – nieruchomości handlowe i handlowo-usługowe
 • industrial – nieruchomości produkcyjne i logistyczne (magazynowe)
 • hotels – hotele.
W odniesieniu do poszczególnych segmentów rynku omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z:
 • genezą rozwoju danego segmentu na polskim rynku i odniesieniem do rynków rozwiniętych
 • funkcjami obiektów i oczekiwaniami użytkowników danego typu nieruchomości
 • aktualnymi trendami związanymi z wymaganiami użytkowników i najemców
 • kryteriami inwestycyjnymi
 • wyceną i budową wartości nieruchomości danego segmentu
 • praktycznym wykorzystaniem wiedzy w kontaktach z inwestorami, najemcami i użytkownikami
Nauka oparta będzie przede wszystkim na rzeczywistych danych rynkowych i analizie realnych przykładów z rynku.

Dodatkową korzyścią uczestnictwa w tych studiach jest szansa poznania dyrektorów najważniejszych działów firmy CBRE, co w przypadku osób pragnących dopiero zacząć karierę na rynku nieruchomości stanowi świetną okazję do zaprezentowania swoich możliwości i talentów osobom decydującym o rekrutacji do wiodącej firmy nieruchomościowej, jaką jest CBRE.

 

 Opinie o kierunku

 

 

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​Róża Sokołowska
email: Róża Sokołowska
Telefon +48 22 564 9245

Pokój 131 bud. M (ul. Madalińskiego 6/8)
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 
Rejestracja online
 

 Kierownik studiów

 
Studia podyplomowe