Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych : Międzynarodowe Strategie Podatkowe - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych

 
Studia Podyplomowe Międzynarodowych Strategii Podatkowych pozwolą lepiej zrozumieć istotę międzynarodowego prawa i planowania podatkowego, a przez to ułatwią absolwentom poruszanie się w skomplikowanym świecie zarządzania podatkami w erze BEP​S. Studia stwarzają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, potrzebnych między innymi menedżerom przedsiębiorstw działających na rynkach zagranicznych oraz ich doradcom. Program przewiduje analizę wielu przypadków z praktyki opodatkowania międzynarodowego, które umożliwią Słuchaczom wykorzystanie wiedzy teoretycznej w zmieniającym się otoczeniu.

Obszary objęte programem nauczania:
  1. Podstawy opodatkowania stosunków międzynarodowych.
  2. Opodatkowanie dochodów przedsiębiorców ze źródeł zagranicznych.
  3. Opodatkowanie dochodów osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami ze źródeł zagranicznych.
  4. Specyfika sprawozdawczości finansowej przedsiębiorstwa międzynarodowego​.
  5. VAT w transakcjach międzynarodowych.
  6. Transgraniczne planowanie podatkowe.
  7. Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE.
  8. Seminarium dyplomowe, panel dyskusyjny, egzaminy.
Zapraszamy!​
 

 Dlaczego Warto

 
Są to unikatowe studia w skali kraju. Studia pozwolą lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące planowaniem podatkowym transgranicznych przedsięwzięć, dostrzec szanse na ulepszenie istniejących struktur organizacyjnych i zoptymalizowanie strategii podatkowej. Są to studia prowadzone przez uznanych teoretyków oraz praktyków, na bazie wielu studiów przypadku.
 

 Opinie o kierunku

 
Studia te były bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie przepisów międzynarodowego prawa podatkowego, a przez co pomogły mi znaleźć odpowiedzi i rozwiązania na wiele nietypowych i skomplikowanych problemów podatkowych występujących w działalności przedsiębiorstw międzynarodowych. Wysoki poziom merytoryczny studiów i znani specjaliści z wielu dziedzin podatków dają gwarancję zrozumienia zasad stosowania prawa krajowego i międzynarodowego.
Andrzej Halat doradca podatkowy
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​Janina Goś
tel. 22 564 96 56
kom. 792 635 056
e-mail: Janina Goś

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
pok. 8, parter, bud. Biblioteki​
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​​​
​​Rejestracja online
 

 

 
  • patronat Krajowej Rady Doradców Podatkowych (uchwała nr 429/2012 z 10.10.2012).
  • patronat medialny – „Przegląd Podatkowy"
 

 Kierownik studiów

 
Jamrozy Marcin kierownik 20200622.jpg

dr hab. prof. SGH Marcin Jamroży

Instytut Finansów, Zakład Podatków

 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe