Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) – teoria – praktyka – perspektywy : Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej (MSSF)– teoria – praktyka – perspektywy
Podyplomowe Studia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) – teoria – praktyka – perspektywy
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) – teoria – praktyka – perspektywy

 
Podyplomowe Studia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) – teoria – praktyka – perspektywy są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez przedsiębiorstwa, które są zobligowane do prowadzenia rachunkowości według Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej.

Studia stwarzają możliwość pozyskania kompetencji ważnych w pracy w działach finansowo-księgowych i innych, w podmiotach gospodarczych, które już stosują albo ich potencjał wskazuje na to że niebawem będą stosowały MSSF. Od kandydatów nie jest wymagana jakakolwiek znajomość MSSF. Znajomość podstawowych zasad funkcjonowania rachunkowości może być tu pomocna, chociaż Studia te wiedzę i umiejętności rozwijają i systematyzują.
 

 Dlaczego Warto

 
Warto, ponieważ dla profesjonalizmu w rachunkowości ważne jest to, co te Studia oferują. Jest to możliwość pozyskania kompetencji pozwalających na:
  • udział w tworzeniu polityki rachunkowości przedsiębiorstwa o złożonej strukturze działań, prowadzonych w różnych segmentach biznesowych, 
  • stosowanie różnych MSSF w rocznym i śródrocznym raportowaniu dokonań przedsiębiorstwa,
  • współpracę z komórkami wewnętrznymi przedsiębiorstwa odpowiedzialnymi za controlling finansowy, audyt wewnętrzny oraz IT, planowanie strategiczne i budżetowanie, 
  • uczestnictwo w procesie konsolidacji sprawozdań finansowych, zgodnie z MSSF,
  • dobre organizowanie/współorganizowanie prowadzenia spraw podatkowych przedsiębiorstwa,
  • profesjonalną współpracę z audytorami wewnętrznymi.

Zdobyta wiedza i umiejętności potwierdzone zostaną uzyskaniem Świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​dr Katarzyna Bareja
tel. 22 564 9289
tel. 572 588 112
faks 22 564 8613
e-mail: Katarzyna Bareja

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Instytut Rachunkowości
al. Niepodległości 128 p. 6/1 (budynek C)
02-554 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 


 

 Nowość

 
  •  rekrutacja zimowa
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe