Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych : Metody Ilościowe - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Metody ilościowe w analizie rynków finansowych

 
Studia (200 godzin lekcyjnych) z komputerowym wspomaganiem zajęć programami EXCEL oraz R.
 
Studia mogą cieszyć się zainteresowaniem z czterech powodów:
  • pozwalają zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi rynków finansowych, a ponadto z metodami ilościowymi stosowanymi w analizie tych zagadnień,
  • obejmują ten wycinek metod ilościowych, który jest wymagany na egzaminach związanych z doskonaleniem zawodowym,
  • poszerzają wiedzę z dziedziny zastosowań metod ilościowych tych praktyków życia gospodarczego, którzy odczuwają potrzebę pogłębienia wiedzy w tym zakresie,
  • duża część zajęć jest wspomagana komputerowo (programy Excel, R).

UWAGA! Na wszystkie zajęcia przychodzimy z własnym komputerem przenośnym (laptop lub notebook) i zainstalowanym programem EXCEL wraz z dodatkami. Przed czwartymi zajęciami instalujemy dodatkowo na swoim komputerze dostępny w sieci program R.

Uwaga! Programy R i Excel (w tym programowanie w VBA), to obecnie najbardziej popularne i najbardziej pożądane narzędzia pracy w finansach.

 

 Dlaczego Warto

 
 Studia skierowane są do bardzo szerokiego kręgu osób, absolwentów SGH lub innych uczelni:
  • absolwentów studiów licencjackich, kontynuujących studia magisterskie,
  • absolwentów studiów licencjackich, praktyków życia gospodarczego,
  • absolwentów studiów magisterskich, doktorantów, praktyków życia gospodarczego.

Ciekawostka – z oceną celujący na świadectwie ukończyli te studia: doktor filozofii, dwie osoby z doktoratem w zakresie fizyki, absolwenci – japonistyki, germanistyki, anglistyki oraz filozofii.

 

 Opinie o kierunku

 
Program studiów umiejętnie wyważony pomiędzy wprowadzeniem do tematu absolwentów kierunków nieekonomicznych, a zgłębieniem wiedzy dla osób pracujących w zawodzie. Szerokie i spójne spektrum przedmiotów z wieloma prowadzącymi, głównie praktykami swojej dziedziny. Bardzo profesjonalna Pani kierownik programu z życiowym podejściem do problemów studenta.
Nie żałuję czasu poświęconego na te zajęcia. Pozytywnie jestem zaskoczony kursem VBA, spodziewałem się zajęć na bardziej podstawowym poziomie.
 
Programy Excel i R to obecnie najlepszy wybór – napisał jeden z absolwentów.

 

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

kierownik XVI edycji studiów:
dr Irena Kasperowicz-Ruka
telefon: 698 592 168
e-mail: Irena Kasperowicz-Ruka

sekretarz XVI edycji studiów:
Maria Sobieszek
telefon: 225648643
e-mail: maria.sobieszek@sgh.waw.pl

sekretariat
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Analiz Ekonomicznych
Instytutu Statystyki i Demografii
ul. Madalińskiego 6/8, budynek M, pokój 203
02-513 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
 

 211 absolwentów

 
  •  rekrutacja letnia i zimowa
 

 kierownik studiów

 
Irena_Kasperowicz_Ruka_Metody_Ilosciowe.jpg

dr Irena Kasperowicz-Ruka
Zakład Statystyki Stosowanej

 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe