Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Inżynieria Danych - Big Data : Inżynieria Danych - Big Data - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Inżynieria Danych - Big Data
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Inżynieria Danych – Big Data

 
Chcesz zmieniać model biznesowy funkcjonowania Twojej firmy lub organizacji? Doskonalić jej strategię biznesową? Kreować właściwe decyzje biznesowe i zmieniać model konkurowania? Umiejętnie wykorzystywać wartość biznesową drzemiącą w rosnących wolumenach danych, w Big Data?

Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, to Inżynier Danych – “the Sexiest Job of the 21st Century” wg Harvard Business Review – to elitarny zawód dla Ciebie!
Wszelkie analizy wskazują, że popyt na Twoje umiejętności będzie tylko rósł!
 
Rekrutacja na edycję XII, która rozpocznie zajęcia 10 października 2020 r. została zakończona z powodu wyczerpania limitu miejsc.

Rekrutacja na edycję XIII, która rozpocznie zajęcia w marcu 2021 r. rozpocznie się w listopadzie 2020 r.


 

 Dlaczego Warto

 
Cel studiów:
wszechstronne informatyczne przygotowanie do analizy dużych wolumenów danych (Big Data), zwłaszcza w organizacjach i podmiotach gospodarczych.
 
Adresaci:
chętni do wykorzystania wartości biznesowej drzemiącej w coraz większych wolumenach danych z wszystkich obszarów gospodarki i poziomów zarządzania, w szczególności analitycy i decydenci z obszaru finansów, bankowości, ubezpieczeń, produkcji, marketingu, handlu, usług, opieki zdrowotnej, branży energetycznej oraz specjaliści z obszaru ICT.

Nasza innowacyjna i unikatowa na rynku polskim oferta kształcenia różni się od innych dostępnych ofert:
  • była pierwsza, a oryginał jest zawsze lepszy od kopii :), 
  • jest prowadzona przez jednostkę naukową z najwyższą możliwą kategorią (A+) wg kategoryzacji zarówno z 2013 r., jak i z 2017 r., 
  • nastawieniem na wszechstronną podbudowę informatyczną szeroko definiowanej analityki dużych wolumenów danych, 
  • ukierunkowaniem na analitykę dużych wolumenów danych o charakterze biznesowym/ekonomicznym, 
  • wysokim poziomem interdyscyplinarności, 
  • ekspertami z doświadczeniem praktycznym – niemal 100% naszych wykładowców, 
  • dużą liczbą zajęć praktycznych (laboratoria, warsztaty), 
  • małą liczebnością grupy,

Perspektywy:

Dane stanowią nową klasę ekonomicznych aktywów, a Big Data to „nowe paliwo gospodarcze”. W USA popyt na osoby z umiejętnościami w zakresie Big Data przekroczy wkrótce bieżącą podaż o 50–60%. Potrzeba także ok. 1,5 mln menadżerów i analityków z szerokim rozumieniem roli Big Data. Taki trend zaznacza się już intensywnie także w Europie, zaczyna być również widoczny w Polsce.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

mgr Danuta Polak
tel. 603 191 175
e-mail: Danuta Polak

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​​​
​​Rejestracja online
 

 Nowy kierunek

 
  • rekrutacja ciągła
  • wykorzystujemy oprogramowanie Oracle, SAS i open source: Hadoop (Cloudera), Python, GNU R
 

 kierownik studiów

 
beata_czarnacka_chrobot_inymeiriadanych_bigdata.jpg

dr hab. Beata Czarnacka-Chrobot, prof. SGH
kierownik Zakładu Technologii Informatycznych

 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe