Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Funkcjonowanie Rynku Energii : Korzyści
Podyplomowe Studia Funkcjonowanie Rynku Energii
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Perspektywy zawodowe

 
  • ​analitycy
  • energetycy
  • elektrycy
  • prawnicy
 

 Korzyści dla studenta

 
​Poszerzenie wiedzy w zakresie  diagnozowania i projektowania  przemian na  rynku energii.
W szczególności słuchacze poznają specyfikę działania na rynku energii w warunkach funkcjonowania wewnętrznego rynku europejskiego.
Zdobędą wiedzę na temat polityki energetycznej Unii Europejskiej, z uwzględnieniem problemów środowiskowych i bezpieczeństwa energetycznego. Poznają zasady wyboru dostarczania energii z uwzględnieniem kształtowania się cen i taryf na tym rynku, poznają regulacje prawne funkcjonowania  hurtowego i detalicznego rynku energii  z uwzględnieniem ryzyk występujących na tym rynku. Słuchacze zapoznają się z konsekwencjami handlu uprawnieniami do emisji CO2, zachodzącymi na rynku energii innowacjami i wdrażanymi nowymi technologiami energetycznymi.
 
 

 Korzyści dla pracodawcy

 
​Absolwenci Podyplomowych Studiów Funkcjonowanie Rynku Energii legitymują się szeroką, aktualną wiedzą na temat istoty  oraz zmian funkcjonowania wewnętrznego rynku energii, polityki energetycznej, regulacji unijnych istotnie wpływających na praktyczne warunki działania przedsiębiorstw tej branży. Po zakończeniu studiów słuchacze rozumieją działania rynku energii elektrycznej i gazu, umieją ocenić i zidentyfikować ryzyko dla przedsiębiorstw, potrafią wykorzystać wiedzę do tworzenia strategii przedsiębiorstwa na zmieniającym się rynku energii w Polsce.