Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe studia Doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching : Kierowanie Rozwojem i Coaching - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe studia "Doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching"
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching

 
Rynek pracy podlega ciągłym zmianom. Kiedyś wystarczyło ukończyć niezłą szkołę czy uczelnię wyższą, znać język obcy i już było łatwiej zdobyć pracę. W tej chwili to przeszłość... Warto mieć świadomość zmian zachodzących na rynkach pracy oraz w sposobach funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji publicznych i sektora non-profit. Warto też poznać ideę i narzędzia zarządzania kompetencjami - ich diagnozy oraz efektywnego rozwoju. Warto wreszcie także poznać mechanizmy doradztwa zawodowego. To wszystko oferują nasze studia podyplomowe.
 

 Dlaczego Warto

 
Zmiany w gospodarkach krajów świata i postęp techniczny sprawiają, że przestają być atrakcyjne zawody, które
dotychczas cieszyły się popularnością. Zmieniają się wymagania w odniesieniu do poszczególnych stanowisk, powstają także nowe zawody. Coraz więcej osób szuka pomocy w odpowiedzi na pytanie "jak kształtować swoją przyszłość zawodową?". Na to pytanie mogą odpowiedzieć doradcy zawodowi, coachowie czy też osoby odpowiedzialne za zarządzanie kompetencjami - pracownicy firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych czy też funkcjonujący jako "wolni strzelcy" - a celem naszych studiów jest właśnie ich kształcenie.

Studia są skierowane do następujących grup odbiorców:
  • doradcy zawodowi, coachowie i mentorzy, psychologowie, pedagodzy i nauczyciele, trenerzy, menedżerowie, menedżerowie HR, właściciele firm,
  • pracownicy przedsiębiorstw, administracji centralnej i lokalnej oraz organizacji pozarządowych,
  • pracownicy publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy,
  • przedstawiciele środowisk szkolnych,
  • tzw. „wolni strzelcy” pragnący rozwijać swoje kompetencje z tematyki studiów,
  • osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność w obszarach związanych z doradztwem zawodowym, zarządzaniem kompetencjami, coachingiem i kierunkami pokrewnymi.


Zapraszamy również na oficjalny funpage https://www.facebook.com/dzSGH Studiów Podyplomowych, gdzie można znaleźć szereg dodatkowych treści związanych z tematyką studiów.
 
 

 Opinie o kierunku

 

Zajęcia zorganizowane na wysokim poziomie, ciekawie prowadzone, większa część zajęć prowadzona była w formie warsztatów, z  naszym aktywnym uczestnictwem. Od samego początku bardzo dobra organizacja; dbałość o szczegóły, świetny przepływ informacji przez kontakt mailowy i telefoniczny. Przez cały czas studiów czuło się wsparcie naszych opiekunów. Miłym zaskoczeniem było dla mnie to, iż część zajęć (w drugim semestrze) zorganizowano pod potrzeby, na prośbę grupy.

Studia Podyplomowe na SGH dały mi to co powinny mi dać, czyli wiedzę, możliwość poszerzenie horyzontów, inne spojrzenie na tematy, którymi się już bardzo długo zajmuję, solidną podstawę do dalszego doskonalenia moich kompetencji.

Ze świadectwem z tych studiów na pewno będę mogła podejmować o wiele więcej zleceń na szkolenia, a to w duży sposób poprawi mój budżet domowy – na to liczę. Bardzo mi się też podoba idea coachingu.
Znaczna część zajęć prowadzona jest w formie warsztatów lub innych metod interaktywnych, co pozwala na rozwój praktycznych umiejętności i wymianę wiedzy oraz doświadczenia z innymi. Wykładowcy przedstawiają narzędzia do wykorzystania w pracy doradcy zawodowego, coacha, czy eksperta ds. zarządzania kompetencjami, ale także - co ważniejsze - starają się przekonać, że nie ma narzędzi uniwersalnych i podpowiadają, jak je tworzyć samemu. Wartością dodaną są przygotowywane na koniec studiów prace dyplomowe; swoją będę mogła wdrożyć niebawem w praktyce w swojej działalności biznesowej.

Dla mnie osobiście ta 9 miesięczna przygoda  to czas zdobywania wiedzy i doświadczeń, możliwość dotknięcia tematów z obszaru rozwoju osobistego i spojrzenia w głąb siebie. Decydując się na ten kierunek dałam sama sobie szansę na doskonalenie siebie. W czasie godzin wykładów i warsztatów wypracowałam nowy poszerzony właśnie o przekazaną mi wiedzę wizerunek relacji interpersonalnych.

Było warto, było fajnie, będę długo jeszcze czerpać z "naładowania umysłu", którego doświadczyłam przez 9 miesięcy SP w SGH. Piszę piórem, które dostałam, piję czarną kawę z czarnego kubka SGH, czytam publikacje, które dostałam.

Opinie o SP Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching absolwentów VI edycji

Opinie o SP Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching absolwentów VII edycji

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​Ilona Jastrzębska
e-mail: ijastrz@sgh.waw.pl
telefon: 225649237, 503111551

sekretariat studiów:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie​
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
ul. Madalińskiego 6/8
Budynek M, pokój 119, I piętro
02-513 Warszawa

 
​​​​
​​Rejestracja online
​​
 

 ponad 200 absolwentów

 
8 ukończonych edycji

  • rekrutacja letnia
  • zajęcia prowadzą pracownicy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (i innych czołowych polskich uczelni) oraz praktycy z firm zajmujących się zarządzaniem kapitałem ludzkim, konsultingiem, doradztwem zawodowym, coachingiem i działalnością szkoleniową.  
 

 Kierownik studiów

 
Studia podyplomowe