Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe studia Doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching : Kierowanie Rozwojem i Coaching - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe studia "Doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching"
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia doradztwo edukacyjno-zawodowe, kierowanie rozwojem i coaching

 
Rynek pracy podlega ciągłym zmianom. Kiedyś wystarczyło ukończyć niezłą szkołę czy uczelnię wyższą, znać język obcy i już było łatwiej zdobyć pracę. W tej chwili to przeszłość... Warto mieć świadomość zmian zachodzących na rynkach pracy oraz w sposobach funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji publicznych i sektora non-profit. Warto też poznać ideę i narzędzia zarządzania kompetencjami - ich diagnozy oraz efektywnego rozwoju. Warto wreszcie także poznać mechanizmy doradztwa zawodowego. To wszystko oferują nasze studia podyplomowe.
 

 Dlaczego Warto

 
Zmiany w gospodarkach krajów świata i postęp techniczny sprawiają, że przestają być atrakcyjne zawody, które
dotychczas cieszyły się popularnością. Zmieniają się wymagania w odniesieniu do poszczególnych stanowisk, powstają także nowe zawody. Coraz więcej osób szuka pomocy w odpowiedzi na pytanie "jak kształtować swoją przyszłość zawodową?". Na to pytanie mogą odpowiedzieć doradcy zawodowi, coachowie czy też osoby odpowiedzialne za zarządzanie kompetencjami - pracownicy firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych czy też funkcjonujący jako "wolni strzelcy" - a celem naszych studiów jest właśnie ich kształcenie.

Studia są skierowane do następujących grup odbiorców:
  • doradcy zawodowi, coachowie i mentorzy, psychologowie, pedagodzy i nauczyciele, trenerzy, menedżerowie, menedżerowie HR, właściciele firm,
  • pracownicy przedsiębiorstw, administracji centralnej i lokalnej oraz organizacji pozarządowych,
  • pracownicy publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy,
  • przedstawiciele środowisk szkolnych,
  • tzw. „wolni strzelcy” pragnący rozwijać swoje kompetencje z tematyki studiów,
  • osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność w obszarach związanych z doradztwem zawodowym, zarządzaniem kompetencjami, coachingiem i kierunkami pokrewnymi.


Zapraszamy również na oficjalny funpage https://www.facebook.com/dzSGH Studiów Podyplomowych, gdzie można znaleźć szereg dodatkowych treści związanych z tematyką studiów.
 
 

 Opinie o kierunku

 

Zajęcia zorganizowane na wysokim poziomie, ciekawie prowadzone, większa część zajęć prowadzona była w formie warsztatów, z  naszym aktywnym uczestnictwem. Od samego początku bardzo dobra organizacja; dbałość o szczegóły, świetny przepływ informacji przez kontakt mailowy i telefoniczny. Przez cały czas studiów czuło się wsparcie naszych opiekunów. Miłym zaskoczeniem było dla mnie to, iż część zajęć (w drugim semestrze) zorganizowano pod potrzeby, na prośbę grupy.

Studia Podyplomowe na SGH dały mi to co powinny mi dać, czyli wiedzę, możliwość poszerzenie horyzontów, inne spojrzenie na tematy, którymi się już bardzo długo zajmuję, solidną podstawę do dalszego doskonalenia moich kompetencji.

Ze świadectwem z tych studiów na pewno będę mogła podejmować o wiele więcej zleceń na szkolenia, a to w duży sposób poprawi mój budżet domowy – na to liczę. Bardzo mi się też podoba idea coachingu.
Znaczna część zajęć prowadzona jest w formie warsztatów lub innych metod interaktywnych, co pozwala na rozwój praktycznych umiejętności i wymianę wiedzy oraz doświadczenia z innymi. Wykładowcy przedstawiają narzędzia do wykorzystania w pracy doradcy zawodowego, coacha, czy eksperta ds. zarządzania kompetencjami, ale także - co ważniejsze - starają się przekonać, że nie ma narzędzi uniwersalnych i podpowiadają, jak je tworzyć samemu. Wartością dodaną są przygotowywane na koniec studiów prace dyplomowe; swoją będę mogła wdrożyć niebawem w praktyce w swojej działalności biznesowej.

Dla mnie osobiście ta 9 miesięczna przygoda  to czas zdobywania wiedzy i doświadczeń, możliwość dotknięcia tematów z obszaru rozwoju osobistego i spojrzenia w głąb siebie. Decydując się na ten kierunek dałam sama sobie szansę na doskonalenie siebie. W czasie godzin wykładów i warsztatów wypracowałam nowy poszerzony właśnie o przekazaną mi wiedzę wizerunek relacji interpersonalnych.

Było warto, było fajnie, będę długo jeszcze czerpać z "naładowania umysłu", którego doświadczyłam przez 9 miesięcy SP w SGH. Piszę piórem, które dostałam, piję czarną kawę z czarnego kubka SGH, czytam publikacje, które dostałam.

Opinie o SP Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching absolwentów VI edycji

Opinie o SP Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching absolwentów VII edycji

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​Ilona Jastrzębska
e-mail: ijastrz@sgh.waw.pl
telefon: 225649237, 503111551

sekretariat studiów:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie​
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
ul. Madalińskiego 6/8
Budynek M, pokój 119, I piętro
02-513 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​​​
​​Rejestracja online
​​
 

 ponad 200 absolwentów

 
8 ukończonych edycji

  • rekrutacja letnia
  • zajęcia prowadzą pracownicy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (i innych czołowych polskich uczelni) oraz praktycy z firm zajmujących się zarządzaniem kapitałem ludzkim, konsultingiem, doradztwem zawodowym, coachingiem i działalnością szkoleniową.  
 

 Kierownik studiów

 
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe