Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Business Intelligence – Systemy Wspomagania Decyzji Biznesowych : Business Intelligence - systemy wspomagania decyzji biznesowych
Podyplomowe Studia Business Intelligence – Systemy Wspomagania Decyzji Biznesowych
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia business intelligence - systemy wspomagania decyzji biznesowych

 
Celem studiów jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie wykorzystania zaawansowanych metod analizy danych (data science) i sztucznej inteligencji (artificial intelligence) w zastosowaniach biznesowych. Szczególny nacisk jest położony na poznanie metod eksploracji danych (data mining), analizę wymagań biznesowych oraz podstaw projektowania systemów klasy Business Intelligence dla osób bez przygotowania informatycznego. Pozyskanie tych umiejętności umożliwia efektywnie wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce biznesowej m.in. aby usprawniać procesy biznesowe czy realizować analizy finansowe, sprzedaży, kosztów, klienta, itp.
Studia obejmują swoimi zakresem najnowsze trendy rozwojowe takie jak na przykład praktyczne wykorzystanie metod deep learning oraz zrozumienie realnego potencjału sztucznej inteligencji w transformacji modeli biznesowych. Powszechna cyfryzacja i rozwój sztucznej inteligencji obejmuje współcześnie firmy bez względu na branżę. W tym kontekście pojawia się też wiele mitów i nadinterpretacji. Studia umożliwiają na dogłębne zrozumienie realnego spektrum możliwości jaki pojawia się przed firmami w zakresie efektywnego wykorzystania dostępnych danych i innowacyjnych metod ich analizy.
 

 Dlaczego Warto

 
  1. Unikalny w Polsce program (wykłady, studia przypadków, zajęcia laboratoryjne) obejmujący całość zagadnień związanych z poznaniem podstaw teoretycznych jak i praktyki zastosowań metod analizy danych i sztucznej inteligencji w zarządzaniu.
  2. Dyplom najstarszej i najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest obecnie najstarszą i najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce.
  3. Dostęp do najnowszych wersji specjalistycznego oprogramowania data mining : SAS, SPSS, Statistica.
  4. Zajęcia ze skrupulatnie dobranymi wykładowcami i wybitnymi praktykami w zakresie BI, Big Data i Sztucznej Inteligencji.  Zajęcia są prowadzone m.in. przez wykładowców Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznej w Poznaniu, Politechniki Wrocławskiej oraz praktyków oraz konsultantów biznesowych z renomowanych firm doradczych.
  5. Studia umożliwiają nawiązywanie cennych kontaktów zarówno z innymi uczestnikami  zajęć jak i prowadzącymi zajęcia profesorami, menedżerami i konsultantami.
  6. Dyplom ukończenia studiów podyplomowych Busines Intelligence daje realną szansę na uzyskanie nowej pracy na takich stanowiskach jak: Data Scientist, Business Intelligence Consultant, Business Analytics Specialist, Data Minig Specialist, itp. 
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​​Ilona Jastrzębska
e-mail: Ilona Jastrzębska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
​Kolegium Analiz Ekonomicznych
ul. Madalińskiego 6/8, pok. 119
02-513 Warszawa

telefon: 225649237, 503111551

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 

 

 

 Ponad 300 absolwentów

 
  • ​rekrutacja zimowa
  • współpracujemy z wieloma firmami oferującymi produkty/usługi w obszarze szeroko rozumianego BI, w tym m.in. z: Statistica (StatSoft), IDC, FIG, SAP,  SAS Institute, Microstrategy, Atos Origin, GramSoftware, Analyx
 

 kierownik studiów

 
Jerzy_Surma_Business_Intelligence_swdb.jpg

dr hab. Jerzy Surma, prof. SGH
Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe