Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe studia Bankowości i Finansów dla prawników : Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla prawników| Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Podyplomowe studia  „Bankowości i Finansów dla prawników”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla prawników

 
Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla Prawników zostały stworzone z myślą o przedstawicielach zawodów prawniczych, w tym reprezentujących polski wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Uczestnikami studiów mogą być osoby, które ukończyły studia prawnicze i chciałyby rozszerzyć, pogłębić i uaktualnić swoją wiedzę w zakresie mechanizmów funkcjonowania rynków finansowych.

Potrzeba ciągłego dokształcania się wynika m.in. z systematycznie wzrastającej liczby przepisów prawnych chociażby w obszarze bankowości, ich wysokiej zmienności oraz stopnia skomplikowania. Rośnie też w sposób ciągły liczba sporów między instytucjami finansowymi oraz ich klientami, których przedmiotem są przykładowo tzw. kredyty frankowe. Wyzwaniem są również liczne przypadki wykorzystywania sektora finansowego i instrumentów przez niego oferowanych do działalności przestępczej bądź w celu legalizacji środków pochodzących z takiej działalności.

W ramach studiów omówione zostaną cztery bloki tematyczne. Pierwszy odniesiony jest do mechanizmów i instrumentów/regulacji oddziaływania sieci bezpieczeństwa finansowego, w tym banku centralnego, nadzoru nad rynkiem finansowym oraz organu resolution. Drugi uwypukla znaczenie ryzyka na rynkach finansowych, w tym kredytowego, walutowego, stopy procentowej, technologicznego i ludzkiego. Trzeci dotyczy konstrukcji i ekonomicznego wymiaru instrumentów finansowych, w tym innowacyjnych. Czwarty zaś nawiązuje do wykształcenia umiejętności oceny kondycji finansowej podmiotów gospodarczych oraz ich wyceny, a także uwypukla znaczenie relacji inwestorskich na rynkach finansowych.
 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla Prawników są pierwszymi studiami podyplomowymi o charakterze ekonomicznym dedykowanymi określonej grupie odbiorców, koncentrującymi się na finansowych wymiarach stosowania prawa na rynkach finansowych, w tym w bankach. Świat bankowości i finansów podlega ciągłym zmianom, którym towarzyszy wzrost liczby i skomplikowania przepisów prawnych. Z pewnością warto znać i starać się zrozumieć wpływ przepisów prawnych na mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych. W ramach studiów wysokiej jakości kadra naukowa - posiadająca bogate doświadczenie dydaktyczne oraz w praktyce gospodarczej - przybliża niuanse funkcjonowania świata, którym rządzi pieniądz. Koszt uczestniczenia w studiach, dzięki dofinansowaniu z NBP, jest zaś wyjątkowo zachęcający (800 PLN za dwa semestry studiów). Dodatkowym atutem studiów jest możliwość networkingu, co oznacza wymianę informacji i możliwość wzajemnego wspierania się dzięki sieci wzajemnych kontaktów.
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
​mgr Agnieszka Łukasiewicz
tel. 22 564-92-63
e-mail: Agnieszka Łukasiewicz
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 
Rejestracja online
 

 Nowy Kierunek

 
 

 Kierownik Studiów

 
Malgorzata_Zaleska.jpg

prof. dr hab. Małgorzata Zaleska

Dyrektor Instytutu Bankowości

 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe