Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Bankowości : Bankowość
Podyplomowe Studia Bankowości
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Bankowości

 
Podyplomowe Studia Bankowości są prowadzone przez Instytut Bankowości od wielu lat. Program studiów jest uaktualniany i dostosowywany do najnowszych uwarunkowań funkcjonowania banków. Od bieżącego roku akademickiego oferujemy nowy program Studiów. Program studiów obejmuje trzy główne bloki tematyczne:

System monetarny i finansowy,
Klienci i produkty bankowe (w tym innowacje finansowe), 
Ryzyko i compliance
 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowe Studia Bankowości oferują aktualną, użyteczną i rzetelną wiedzę na temat współczesnych mechanizmów funkcjonowania banków. Wykładowcami są osoby z bogatym doświadczeniem pracy w zarządach i na innych stanowiskach kierowniczych oraz doradczych w instytucjach finansowych, w tym w Narodowym Banku Polskim, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, bankach komercyjnych i firmach ubezpieczeniowych.

Na Podyplomowych Studiach Bankowości omawiamy w jakim kierunku podąża świat bankowości, oparty w coraz większym stopniu na innowacjach i ciągle zmieniającym się prawie. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie mówiło się o zastosowaniu sztucznej inteligencji i blockchain w bankowości, a dziś jest to standard. Na Studiach mówimy także o prawdach ponadczasowych i pokazujemy, że pieniądz rządzi światem, że nie ma ponadprzeciętnych zysków bez wysokiego ryzyka. Świadomi pracownicy oraz klienci bankowi to zaś szansa na zmniejszenie zjawisk typu piramidy finansowe i nierzetelność w bankowości.

Absolwent Studiów Podyplomowych będzie tym samym świadomym uczestnikiem świata bankowości. Zwiększy swoje szanse na rynku pracy, a także stanie się „godnym przeciwnikiem” w rozmowach z przedstawicielami banków. 

 Opinie o kierunku

 
Studia podyplomowe z bankowości na SGH? Tak, zdecydowanie polecam! Dlaczego? Kursy są prowadzone przez praktyków, a sama wiedza jest świeża i z "pierwszej ręki". Bardzo podobała mi się też swoboda akademicka doboru tematu badań oraz duże wsparcie uzyskiwane od promotorów prac i prowadzących wykłady. Olbrzymim plusem jest także różnorodność informacyjna - z jednej strony analiza rachunkowa, z drugiej, najnowsze trendy dotyczące cyfryzacji bankowości. Również to zainspirowało mnie do przygotowania pracy, która zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na temat współpracy Polski i Chin organizowanego przez Polsko-Chińską Radę Biznesu we współpracy z m.in. Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą Chin, oraz bankiem HSBC.
Mikołaj Woźniak, absolwent 2020 r.

 Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na studia podyplomowe z zakresu bankowości. Wykładowcy są praktykami w zawodzie, dzięki czemu dzielą się wiedzą aktualną i praktyczną. Program studiów jest napięty, ale pozwala zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jako lingwista szczerze polecam ten kierunek. Ugruntowałem swoją dotychczasową wiedzę, a także poznałem wiele nowych zagadnień, które będę rozwijać dalej. Nie było łatwo, ale efekt końcowy jest bardzo pozytywny.
Tomasz Olczak, 2019
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

mgr Agnieszka Łukasiewicz
telefon: 225649263
e-mail: Agnieszka Łukasiewicz

​Adres do korespondencji:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Instytut Bankowości
Podyplomowe Studia Bankowości
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

 
​​
​​Rejestracja online
  • rekrutacja letnia i zimowa
 

 kierownik studiów

 
MZaleska.jpg

prof. dr hab. Małgorzata Zaleska
Dyrektor Instytutu Bankowości

 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe