Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Bankowości : Bankowość
Podyplomowe Studia Bankowości
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Bankowości

 
Podyplomowe Studia Bankowości są prowadzone przez Instytut Bankowości od wielu lat. Program studiów jest uaktualniany i dostosowywany do najnowszych uwarunkowań funkcjonowania banków. Od bieżącego roku akademickiego oferujemy nowy program Studiów. Program studiów obejmuje trzy główne bloki tematyczne:

System monetarny i finansowy,
Klienci i produkty bankowe (w tym innowacje finansowe), 
Ryzyko i compliance
 

 Dlaczego Warto

 
Podyplomowe Studia Bankowości oferują aktualną, użyteczną i rzetelną wiedzę na temat współczesnych mechanizmów funkcjonowania banków. Wykładowcami są osoby z bogatym doświadczeniem pracy w zarządach i na innych stanowiskach kierowniczych oraz doradczych w instytucjach finansowych, w tym w Narodowym Banku Polskim, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, bankach komercyjnych i firmach ubezpieczeniowych.

Na Podyplomowych Studiach Bankowości omawiamy w jakim kierunku podąża świat bankowości, oparty w coraz większym stopniu na innowacjach i ciągle zmieniającym się prawie. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie mówiło się o zastosowaniu sztucznej inteligencji i blockchain w bankowości, a dziś jest to standard. Na Studiach mówimy także o prawdach ponadczasowych i pokazujemy, że pieniądz rządzi światem, że nie ma ponadprzeciętnych zysków bez wysokiego ryzyka. Świadomi pracownicy oraz klienci bankowi to zaś szansa na zmniejszenie zjawisk typu piramidy finansowe i nierzetelność w bankowości.

Absolwent Studiów Podyplomowych będzie tym samym świadomym uczestnikiem świata bankowości. Zwiększy swoje szanse na rynku pracy, a także stanie się „godnym przeciwnikiem” w rozmowach z przedstawicielami banków.

 

 Opinie o kierunku

 

Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na studia podyplomowe z zakresu bankowości. Wykładowcy są praktykami w zawodzie, dzięki czemu dzielą się wiedzą aktualną i praktyczną. Program studiów jest napięty, ale pozwala zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jako lingwista szczerze polecam ten kierunek. Ugruntowałem swoją dotychczasową wiedzę, a także poznałem wiele nowych zagadnień, które będę rozwijać dalej. Nie było łatwo, ale efekt końcowy jest bardzo pozytywny.

Tomasz Olczak, 2019

 

 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

mgr Agnieszka Łukasiewicz
telefon: 225649263
e-mail: Agnieszka Łukasiewicz

​Adres do korespondencji:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Instytut Bankowości
Podyplomowe Studia Bankowości
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
​​
​​Rejestracja online
  • rekrutacja letnia i zimowa
 

 kierownik studiów

 
MZaleska.jpg

prof. dr hab. Małgorzata Zaleska
Dyrektor Instytutu Bankowości

 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe