Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Audyt Śledczy – Rachunkowość i Kontrola : Audyt śledczy - rachunkowość i kontrola
Podyplomowe Studia Audyt Śledczy – Rachunkowość i Kontrola
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Audyt Śledczy – Rachunkowość i Kontrola

 
Podyplomowe Studia Audyt Śledczy - Rachunkowość i Kontrola adresowane są do osób pragnących swoją pracę zawodową wiązać z działaniami w obszarze audytu śledczego, prowadzonego zarówno w ramach wewnętrznych struktur organizacyjnych przedsiębiorstwa, jak i przez przedsiębiorstwa takie usługi świadczące na zasadzie outsourcingu. Studia stwarzają możliwość zdobycia unikatowych kompetencji. Łączą bowiem bogato ilustrowany (analizami przypadków) przekaz wiedzy z obszarów prawa odnoszącego się do nadużyć gospodarczych, kontroli wewnętrznej, audytu wewnętrznego, rachunkowości finansowej i zarządczej z warsztatowym ćwiczeniem umiejętności, kluczowych dla profesjonalnego prowadzenia audytu śledczego. W czasie studiów prezentowane i stosowane są metody, narzędzia i techniki audytu śledczego zarówno prewencyjnego jak i reaktywnego. Omawiane są narzędzia automatyzacji wykrywania nadużyć i identyfikowania obszarów oznaczanych „czerwonymi flagami”.
 

 Dlaczego Warto

 
Warto, ponieważ we współczesnym biznesie, złożonym i wykorzystującym różne możliwości, ważne są działania dwojakiego rodzaju: pozwalające unikać pułapek prowadzących do nadużyć, fraudów i prania brudnych pieniędzy lub – jeśli już takowe zaistnieją – działania skuteczne w  wykrywaniu takich przestępstw i ich profesjonalnym raportowaniu. 

Słuchacz studiów:
  • pozna metody wykrywania przestępstw gospodarczych,
  • zapozna się z metodologią planowania i przeprowadzaniem audytów wewnętrznych,
  • pozna różne rozwiązania w tym zakresie (w sektorze finansowym, produkcyjnym, handlowym),
  • rozpozna „miękkie” elementy w sprawozdawczości finansowej i raportowaniu zarządczym oraz w sferze podatkowej,  
  • pozna różne modele operacyjno-organizacyjne audytu śledczego,
  • pozyska umiejętności w zakresie analizy zbiorów danych, stosowania różnych metod, narzędzi i technik audytu śledczego,
  • przeżyje warsztaty kompetencyjne audytora śledczego i różne gry symulacyjne.
W efekcie uzyska świadectwo ukończenia studiów potwierdzające kwalifikacje i kompetencje w zakresie audytu śledczego, w tym korzystania z systemu informacyjnego rachunkowości w czasie wykonywania czynności audytowych.

 
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 
mgr Magdalena Białobrzeska-Syta
tel. 22 564 9265
tel. 573 950 228
e-mail: mbialo@sgh.waw.pl

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Biuro Kolegium Zarządzania i Finansów
ul. Madalińskiego 6/8 pok. 340
02-513 Warszawa
 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w akademikach studenckich uczelni - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
 
 

 Nowy Kierunek

 
  •  rekrutacja ciągła
 

 kierownik studiów

 
Anna-Karrmanska.jpg

prof. dr hab. Anna Karmańska
dyrektor Instytutu Rachunkowości
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
Studia podyplomowe