Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie : Korzyści
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Perspektywy zawodowe

 
​W dzisiejszym świecie dane w coraz większym stopniu wspierają procesy biznesowe. We wszelkiego rodzaju branżach, poczynając od marketingu po bankowość, ubezpieczania, telekomunikację, energetykę i branżę retail jest potrzeba analizy coraz większych zbiorów danych. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na osoby o wysokich umiejętnościach analitycznych, które są w stanie czerpać z danych informacje mające istotne znaczenie dla biznesu. Absolwent studiów podyplomowych Analizy statystyczne i data minig w biznesie posiada wiedzę o podstawowych i zaawansowanych metodach statystycznych oraz umiejętność jej zastosowania do rozwiązywania problemów biznesowych. Są to kompetencje otwierające możliwość pracy na stanowisku analityka w banku, firmie konsultingowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej, a także w instytucji nadzorczej oraz administracji publicznej. Studia te mogą także stanowić wsparcie dla pracowników naukowych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę i warsztat analityczny z zakresu podstawowych i zaawansowanych analiz statystycznych, programowania i technik analiz data mining.
 

 Korzyści dla studenta

 
​Studia podyplomowe Analizy statystyczne i data mining w biznesie umożliwiają zapoznanie się z podstawowymi jak i zaawansowanymi metodami analiz statystycznych i data minigowych. Słuchacze mają możliwość zapoznania się zarówno z teoretycznymi podstawami tych metod jak i z ich zastosowaniami. Studia przewidują blok warsztatów w formie case studies, które prowadzone są przez praktyków biznesowych, podczas których słuchacze zapoznają się z rozwiązaniami stosowanymi wobec rzeczywistych problemów biznesowych. W ramach warsztatów prezentowane są przykłady zastosowań metod statystycznych i data miningowych w obszarze analizy sieci społecznych, zarządzania relacjami z klientami (CRM) a także scoringu kredytowym. Istotnym atutem uczestnictwa w Studiach jest możliwość zapoznania się z systemem SAS, który jest obecnie wiodącym oprogramowaniem analitycznym na świecie. W ramach Studiów słuchacze zapoznają się zarówno z podstawami programowania w SAS Base jak i z narzędziami wspieranymi interfejsem takimi jak SAS Enterprise Guide, SAS Enterprise Miner, oraz narzędziami z obszaru SAS Forecasting.
 
 

 Korzyści dla pracodawcy

 
​We współczesnym świecie istotnym czynnikiem sukcesu biznesowego jest umiejętność sprawnego przetwarzania i analizy danych oraz przekształcania zawartej w nich informacji w wartość dla firmy. Dobrze wykształcony analityk kreuje duże przychody dla firmy. Absolwenci studiów podyplomowych Analizy Statystyczne i Data Minig w Biznesie posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby pracować na stanowisku analityka. Studia dostarczają słuchaczom zarówno podstaw teoretycznych metod statystycznych i data miningowych jak i spojrzenia na to w jaki sposób mogą być one wykorzystane do rozwiązywania konkretnych problemów biznesowych. Absolwenci Studiów posiadają ponadto umiejętności techniczne związane z pracą z systemem SAS i jego wybranymi produktami adresowanymi do analityki biznesowej. Jest to zestaw kompetencji, który sprawia, że absolwenci Studiów są gotowi do podejmowania problemów biznesowych oraz ich kreatywnego i wydajnego rozwiązywania, które przekłada się na wymierne efekty dla firmy.