Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie : Analizy Statystyczne i Data Mining - Podyplomowe Studia - SGH
Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Podyplomowe Studia Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie

 
Nowość !!! Podyplomowe Studia „Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie”  posiadają CERTYFIKAT GLOBALNY „ JOINT CERTIFICATE” od 2018 roku (od XXI edycji) w ramach programu SAS® Global Academic Program

Program studiów przeszedł  pomyślnie akredytację i oferuje studentom program edukacji z zakresu analityki biznesowej o zasięgu globalnym. Absolwenci studiów obok świadectwa ukończenia studiów otrzymują certyfikat SAS Institute: lokalny i globalny. Przyznanie certyfikatów globalnych dla naszych  studiów podyplomowych w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH to wysoka ocena oferty programowej, która uaktualniana jest z roku na rok zgodnie z potrzebami najnowszych wyzwań, standardów  i wymogów analityki biznesowej na świecie. To również wysoki poziom naukowy wykładowców z dużym doświadczeniem pracy w biznesie międzynarodowym. 
W załączeniu wzór certyfikatu: Statistical Analytics and Data Mining in Business.
SGH jest na liście uczelni i uniwersytetów, które znajdują się w programie. Lista instytucji SAS Global Academic Program.

Obecnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem elektronicznych odznak SAS do Programu Joint Certificate.
Oznacza to, że każdy student który otrzyma Joint Certificate może otrzymać elektroniczną odznakę i umieścić ją w mediach społecznościowych na LinkedIn, Facebook, etc.


Studia podyplomowe Analizy statystyczne i data mining w biznesie kierowane są do osób pragnących zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu statystyki i programowania w SAS oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania do rozwiązywania problemów biznesowych. W ramach studiów słuchacze mają możliwość zapoznania się z metodami, modelami oraz technikami analiz statystycznych oraz analiz „data mining”. Absolwent studiów posiada podstawowe kwalifikacje niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku analityka statystycznego z wykorzystaniem systemu SAS.
 

 Dlaczego Warto

 
Studia podyplomowe „Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie” prowadzone są nieprzerwanie od 2008 roku i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób pragnących ugruntować swoje doświadczenie praktyczne w pracy analitycznej jak i osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Wiedza i umiejętności przekazywane słuchaczom podczas studiów są cenione przez pracodawców oferujących zatrudnienie w szeroko pojętej analityce biznesowej (m.in. w bankowości, marketingu, branży retail, telekomunikacji i ubezpieczeniach). Ukończenie studiów daje nową perspektywę zawodową na rynku analityków w Polsce.
 

 Opinie o kierunku

 Motywacją do podjęcia studiów z zakresu analizy statystycznej i data mining w Szkole Głównej Handlowej była chęć zdobycia nowej wiedzy i poszerzenia kompetencji z zakresu technologii cyfrowych. Badając przez ostatnie 5 lat teorię i praktykę archiwalną w krajach anglosaskich dostrzegłem kształtowanie się nowej interdyscyplinarnej dziedziny - Computational Archival Science, patrzącej w inny sposób na ogrom informacji gromadzonych przez archiwa. Zauważyłem także potrzebę zastosowania metod i narzędzi analitycznych właściwych dla podejścia „big data” do rozwiazywania problemów, z którymi „tradycyjna” archiwistyka, będąca nauką pomocniczą historii, nie jest sobie w stanie poradzić.
Dla humanisty próg wejścia w ten, nowy i nieznany świat, był wysoki. Program studiów jest dobrze skomponowany, daje słuchaczowi przegląd zasadniczych zagadnień związanych
z analityką statystyczną. Dużym atutem jest możliwość pracy w środowisku SAS-owym, a także dostęp do kursów online poszerzających umiejętności z zakresu analizy danych. Cennym jest również kontakt z doświadczonymi wykładowcami. Niemniej studia wymagają dużego nakładu pracy własnej i zainteresowania tematem. Stanowią dobrą bazę dla osób, które chcą wejść świat big data i rozwijać się dalej w tym kierunku.
11.12.2018 r., dr Bartosz Nowożycki, historyk i archiwista, nr leg. Bn80577, XX edycja podyplomowych studiów „Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie”.Podczas pracy na stanowisku analitycznym w firmie farmaceutycznej, na co dzień wykorzystywałam narzędzia BI w celu budowy architektury efektywnego systemu zbierania, przetwarzania i analizy danych. Jednak od dłuższego czasu jako matematyk coraz bardziej interesowałam się zaawansowaną analityką, która pozwala na odkrywanie złożonych mechanizmów, reguł czy wzorców rządzących biznesem. Jednocześnie dostrzegałam w firmie ogromną potrzebę rozwiązania zagadnień, w których eksploracyjna analiza danych nie wystarcza. Naturalnym więc krokiem było sięgnięcie po metody z zakresu Data Mining, zwłaszcza że era Big Data wpłynęła na rozkwit i rozpowszechnienie statystyki matematycznej. W związku z tym szukałam kursu, który zaspokoi głód wiedzy na temat samych algorytmów, zastosowań i wskaże możliwości dalszego rozwoju. Przeglądając ofertę Szkoły Głównej Handlowej nie miałam wątpliwości, że studia podyplomowe „Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie” będą strzałem w dziesiątkę.
Dziś mogę powiedzieć, że nie tylko poznałam możliwości pakietu SAS  i całą gamę algorytmów modelowania predykcyjnego, ale również dzięki wsparciu świetnych wykładowców zaprojektowałam dwa narzędzia wykorzystujące klasyczny Credit Scoring do segmentacji sieci aptecznych oraz do zarządzania zespołem konsultantów medycznych. Oba projekty obecnie są w fazie „proof of concept” i jako kompletna innowacja w branży cieszą się ogromnym zainteresowaniem kadry menadżerskiej. Wybór tych studiów to jedna z lepszych decyzji życiowych.
Marta Jasiewicz-Badowska, Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie (edycja XIX), nr albumu: 98779


Zdecydowałem się podjąć studia podyplomowe Analizy Statystyczne i Data Mining w Biznesie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako inżynier pracujący na codzień w projektach badawczo-rozwojowych uznałem, że oferta jest skierowana do mnie. Ze względu na chęć poznania możliwości pakietu SAS, wykorzystania analiz statystycznych w celu wsparcia biznesu oraz zdobycia cennej wiedzy od osób mających do czynienia z analizą danych w naukach społeczno-ekonomicznych. Dużą wartością dodaną są zajęcia prowadzone przez osoby, które na co dzień wykorzystują SAS’a w praktyce zawodowej. Już w trakcie studiów otrzymałem ofertę pracy jako analityk danych dla koncernu Ford w Detroit, USA. Zakres wymagań i obowiązków pokrywał się w znacznej mierze z ofertą dydaktyczną. Jednak w ostatecznym rozrachunku postanowiłem podjąć nową pracę w dziale badawczo-rozwojowym firmy z Trójmiasta na stanowisku związanym z przetwarzaniem i analizą danych.

Temat pracy dyplomowej (obronionej w dniu: 20.VI.2015) Analiza kampanii telemarketingowej na podstawie danych Portugalskiego Banku, Warszawa, 1.IX.2015, Adam Karwan, absolwent edycji XIV SP (r. ak. 2014/2015), nr albumu: 84621


Studia podyplomowe ‘Analizy statystyczne i data mining w biznesie’ umożliwiły mi wejście w nowy świat, sprawnie funkcjonujący, o którym wcześniej nie miałem pojęcia. Żyjemy w czasach Big Data gdzie miliony danych są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko po nie sięgnąć i wykorzystać do poprawy jakości życia, wyników finansowych biznesu oraz wpływu na sposób odbierania obecnego świata. Te studia pokazały mi ten świat, nauczyły mnie jak się po nim poruszać i wykorzystywać dostępne narzędzia do poszukiwania interesujących mnie mechanizmów. Możliwość pracy w środowisku SAS, ciekawe Business Case oparte na realnych sytuacjach w różnych dziedzinach gospodarki to coś, co bardzo cenię w tych studiach i bardzo się cieszę, że się na nie zdecydowałem.
10.05.2014 Michał Raj, nr albumu 79451
 

 Szczegółowe informacje

 

 ​
 

 Ważne dokumenty

 
 
 

 kontakt

 

​dr hab. Ewa Frątczak
telefon: 502514430
telefon: 22 5649273
e-mail: Ewa Frątczak

dr Wioletta Grzenda
telefon: 22 5649273
e-mail: Wioletta Grzenda

 

 Przyjemność studiowania

 
 

 NEWSLETTER

 
​Szukasz ciekawych informacji  rozwoju zawodowych, nowych kierunkach studiów i planowaniu ścieżek karier. Dołącz do subskybentów NEWSLETTERA SGH.
0 złotych opłaty rekrutacyjnej. W SGH rekrutacja na studia nie kosztuje nawet złotówki. Wszystkie kierunki studiów podyplomowych zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej.
sp_dyplom.png
Ukończenie każdego programu studiów oferowanych przez SGH ​poświadczane jest świadectwem ukończenia wyd​awanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
10 miesięcy nauki
Studia w SGH trwają 10 miesięcy. Rekrutacj​a na studia odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i jesienią. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na każdym kierunku studiów. O liczbie miejsc dostępnych na wybranych kierunkach informują opiekunowie programów.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Nic nie stoi na przeszkodzie w nauce w SGH. Osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności, mogą bez barier studiować w SGH. Organizacja studiów pozwala na uwzględnienie ich potrzeb. Więcej informacji: niepełnosprawni w SGH.
Zajęcia w weekendy i dni powszednie
Harmonogram toku studiów został opracowany tak by każdy aktywny zawodowo student mógł pogodzić naukę z pracą. Zajęcia na studiach prowadzone są w weekendy oraz dni powszednie.
Wybrane programy studiów dofinansowane z EFS
Wybrane programy studiów oferowane są z dofinansowani​em Unii Europejskiej. Dofinansowane studia dostępne są w ramach EFS - Europejskiego Funduszu Społecznego. O możliwym dofinansowaniu informują opiekunowie kierunków. Dowiedz się więcej o studiach dofinansowanych z EFS​.
Wygodna lokalizacja
Wygodna lokalizacja kampusu uczelni pozwala na łatwy dojazd. Obok SGH znajduje się stacja Metra oraz przystanki najpopularniejszych linii autobusowych i tramwajowych. Studenci spoza Warszawy mogą skorzystać z oferty hoteli znajdujących się w sąsiedztwie uczelni. Więcej informacji: lokalizacja SGH​.
Pokoje gościnne
​Dla słuchaczy studiów podyplomowych przygotowaliśmy również pokoje gościnne w uczelnianych akademikach - więcej informacji.
Studia na zamówienie
Autorskie programy studiów dopasowane do potrzeb biznesowych firm. Studia podyplomowe na zamówienie oferowane przez SGH od lat d​oceniają największe firmy w Polsce. Dowiedz się więcej: studia na zamówienie.
Spotkania informacyjne dla kandydatów
Drzwi otwarte dla każdego kandydata na studia! Zapraszamy na spotkania w SGH, podczas których opowiemy o programach studiów, harmonogramach, korzyściach i warunkach rekrutacji.​ Umów się na spotkanie​.
​​
 
Zapisz się on-line

 

 21 ukończonych edycji

 
  • rekrutacja ciągła
  • patronat SAS Institute Polska
 

 KIEROWNIK STUDIÓW

 
Ewa_Fratczak_analizy-statystyczneidata.jpg

dr hab. Ewa Frątczak, prof. SGH
Kierownik Zakładu Metod Statystycznych i Analiz Biznesowych
 

 Masz pytania?

 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
telefon
e-mail
Imię i nazwisko
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Napisz do nas

Szukasz dodatkowych informacji na temat tego kierunku studiów?
 

 Harmonogram studiów

 
Studia podyplomowe