Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Akademia Profesjonalnego Coacha” : Wykładowcy
Podyplomowe Studia „Akademia Profesjonalnego Coacha”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Wykładowcy

 
Wykładowcy posiadają bogate doświadczenie praktyczne oraz trenerskie.
 
Wśród kadry wykładowcy – specjaliści w dziedzinie coachingu, psychologii, kompetencji miękkich:
 • dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH
 • dr hab. Adela Barabasz
 • dr hab. Rafał Mrówka, prof. SGH
 • dr hab. Mikołaj Pindelski, prof. SGH
 • dr Dariusz Danilewicz
 • dr hab. Dariusz Turek, prof. SGH
 • dr Marek Laszuk
 • dr Beata Chmielewiec
 • Maciej Bennewicz
 • Bartosz Berendt
 • Dagmara Miąsek
 • Paulina Mechło
 • Tarek Zafarani
Coachowie Coachwise
 • Michał Grzanka
 • Joanna Baranowska
 • Dawid Wawrzyniak
 • Ewa Zięcina
 • Agnieszka Inglik

 

Joanna_Zukowska.jpg

 
dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH – Pomysłodawca i kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Profesjonalnego Coacha.
Adiunkt w Zakładzie Otoczenia Biznesu w Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wydawanego jest przez Edexcel i BTEC Professional Qualifications. Posiada Certyfikaty – Life Coach oraz Business Coach wydane przez International Association of Professions Career College w Princeton. Wieloletni coach. Członek ICF.
Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu personelem, coachingu, komunikacji marketingowej, kreowaniu relacji z klientem. Jej główny obszar zainteresowań badawczych stanowi strategiczne zarzadzanie personelem, ze szczególnym uwzględnieniem teorii i koncepcji dotyczących pomiaru form rozwoju kompetencji pracowników.
Odbyła staże na Uniwersytecie w Bolonii i na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku. Prowadziła wykłady w Toulouse Business School, ISCAP Porto, Vilnius Business School, Turku School of Economics, ISCTE Lisbon, Budapest Business School.
Autorka licznych publikacji naukowych z wyżej wymienionych tematów.
Wchodziła w skład zespołu ekspertów realizujących projekty strategicznego HR i coachingowe między innymi w Totalizatorze Sportowym, Leroy Merlin, Raiffeisen Leasing, Bosch Siemens, EBM Polska, Urząd Miasta Warszawa, SNG, Enkev Polska. 

Partner studiów
CoachWise™ to wyspecjalizowane centrum doradczo-szkoleniowe wspierające kadrę kierowniczą, specjalistów HR, coachów, mentorów oraz menedżerów w poznawaniu, stosowaniu i wdrażaniu coachingu, mentoringu oraz rozwoju przywództwa opierając swoją działalność o międzynarodowe standardy International Coach Federation (ICF), International Mentoring Association (IMA). CoachWise S.A. w ramach CoachWise Postgraduate Program™ uruchomiło we współpracy z SGH studia podyplomowe w celu realizacji profesjonalnej edukacji coachingowej na rynku polskim.
sgh
+48 609 020 036
b.berendt@mastercoach.org.pl
 
Bartosz Berent
Prowadzi coaching indywidualny dla osób stojących u progu ważnych, życiowych zmian takich jak, zmiana pracy, awans, rozwój własnej firmy, odnalezienie się w nowej roli i sytuacji zawodowej lub osobistej, jak również coaching zespołowy dla liderów i zespołów wdrażających zmiany w organizacji. Pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i drużyny w realizacji celów sportowych i pozasportowych.
Jest współtwórcą przywódczych programów rozwojowych, prowadzi warsztaty, supewizje i mentorcoaching dla doświadczonych coachów. Współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia coachów i akredytacji programów szkoleniowych. Prowadził zajęcia w Akademii Leona Koźmińskiego, Szkole Głównej Handlowej, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, Sopocie i Katowicach, Uniwersytecie Łódzkim, Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.
Coach akredytowany (MCC) przez International Coach Federation (ICF), coach i superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu, członek prezydium Izby Coachingu od stycznia 2015 roku, prezes zarządu polskiego oddziału ICF w kadencji 2011–2012 oraz członek Zespołu ds. Psychologii Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Coachingu uczył się u najbardziej doświadczonych polskich coachów, a swoją wiedzę pogłębiał na warsztatach międzynarodowych coachów takich jak Robert Dilts, Richard Bolstad, Sarah Peyton, Stephen Gilligan, Frank Farelly, Nick Kemp, John Wittington, Lionel Stapley, John Scherer, Amy Barnes, Kare Landfald, Miki Kashtan, Amy i Arnold Mindel.
Posiada doświadczenie w realizacji projektów pociągających za sobą strategiczne zmiany w organizacjach, między innymi związanych z tworzeniem i wdrażaniem strategii firmy, implementacją systemów informatycznych, zmianą struktury organizacyjnej, restrukturyzacją i optymalizacją procesów.
W swojej karierze zawodowej sprawował funkcje kierownicze i dyrektorskie, pełnił rolę członka Rady Nadzorczej w spółce akcyjnej. Wspólnie z żoną prowadzi Equante – Fundację Nowych Możliwości. Okres od 2006 roku to rozwój własnej praktyki coachingowej, w ramach której zrealizował ponad 2500 godzin coachingu, kilkadziesiąt warsztatów oraz prowadził wiele prelekcji i wykładów.
Studiował na Wydziale Nauk Ekonomicznych, Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiach Psychologii Sportu Pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
 
Realizował projekty między innymi dla takich firm, jak WSiP, PL.2012, T-Mobile, PZU, Mercedes, BZ WBK, Nordea, RedMobile, WOW!, Isobar, Polkomtel, SsangYong, Isuzu, Nutricia, Alfa Logis, BRE Bank, Polbank EFG, Konfederacja Lewiatan, Orange, Grupa O2, Cyfrowy Polsat, Exatel (Tel-Energo), Compress, Tetra System Polska, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Agora, Amnesty, Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Michał Grzanka, Coach i trener CoachWise™
Doświadczenie coachingowe: 1400 godzin coachingu indywidualnego oraz grupowego (w tym 1000 godzin dla biznesu). 18-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w sektorze informatycznym, handlu zagranicznego, w branży spożywczej oraz w usługach doradczych z zakresu zarządzania personelem. Jest doświadczonym sprzedawcą, menedżerem i trenerem, który czerpie z tych doświadczeń w pracy coachingowej. Przez wiele lat był związany z rekrutacją, szkoleniami, wdrażaniem i monitorowaniem efektywności pracowników – głównie w obszarze sił sprzedaży międzynarodowych korporacji i małych lokalnych przedsiębiorstw.
Obecnie prowadzi treningi, cykle coachingowe i superwizyjne – specjalizuje się w strukturach sprzedaży, ale od 2014 roku prowadzi również programy rozwojowe z umiejętności coachingowych.
 

 

Joanna Baranowska, International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach
Coach – akredytowany w International Coach Federation – na poziomie Proffessional Certified Coach z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Przez dziesięć lat zdobywała doświadczenie w branży farmaceutycznej. Posiada duże doświadczenie w dziale sprzedaży, marketingu i HR. Obsługiwała dział sprzedaży jako trener i coach wewnętrzny. Od 2007 roku związana z profesjonalną akademią coachingu CoachWise S.A. Członek Rady Nadzorczej CoachWise S.A od 2010 roku. Posiada ponad 2000 godzin pracy z klientem indywidualnym, głównie w biznesie. Jest w trakcie przygotowania do certyfikacji na poziomie Master Certified CoachObecnie pracuje z dyrektorami oddziałów i departamentów, dyrektorami sprzedaży, zarządami firm. Pracuje również z zespołami, np. zarządami w obszarze przechodzenia przez zmianę, konfliktu, metodami coachingu grupowego i facylitacji. Zdobyła certyfikaty kilku amerykańskich Instytucji Coachingowych – Future Achievement International, USA (Budapeszt 2004) – w dziedzinie Personal Leadership, Personal Life Coach; Coach Training Institute (CTI), USA (Warszawa 2006), Coching Prowokatywny (F.Farelli – 2007), CoachWise, USA, Warszawa 2008, Coaching Relacji ORSC Fundamentals, USA (Warszawa, 2009), Conflict Coaching by Synergy (Kanada 2012), CoachWise Proficiency 2012 i 2015 r. Metodyka KepnerandFurier – 2016 r. Ma przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na Podyplomowych Studiach Coachingu i Mentoringu, na Uniwersytecie Łódzkim oraz Polskim Uniwersytecie na Uchodźctwie w Londynie.
 
Dawid Wawrzyniak, International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach
Absolwent renomowanych szkół coachingowych (CTI, CoachWise). Wykładowca akademicki coachingu i mentoringu oraz praktyk z doświadczeniem ponad 1 400 godzin coachingu indywidualnego, w tym ponad 500 h Executive coaching, 300 h coachingu sprzedaży. Certyfikowany trener psychometrycznego narzędzia Right Path. Posiada 15 letnie doświadczenia w kierowaniu zespołami oraz projektami. Projektuje i prowadzi różnorodne programy rozwojowe, szkoleniowe, coachingowe i mentoringowe dla managerów różnych poziomów organizacyjnych. Specjalizuje się w takich obszarach jak: przywództwo, strategia, zmiana, konflikty, komunikacja, innowacyjność, podejmowanie trudnych decyzji, przygotowywanie managerów do objęcia nowej roli w organizacji lub zespole. Jest także menedżerem, mówcą konferencyjnym oraz mentorem dla młodych przedsiębiorców. Aktywnie zaangażowany w społeczne projekty m.in.: Szkoła Milionerów, Business is for you – coaching and mentoring, first step to own company, Spadochron, Youth Business Poland, za co otrzymał osobiste podziękowania z rąk Księcia Karola.
 
Ewa Zięcina, International Senior Coach & Trainer CoachWise™, ICF PCC Coach
Posiada ponad 2500 godzin coaching. Jest doświadczonym coachem i doradcą, który pracuje z wyższą kadrą zarządzającą głównie w zakresie wspierania organizacji w budowaniu wysokiej efektywności i przewagi konkurencyjnej. Rozwojem ludzi i organizacji zajmuje się od 1993 roku, w tym coachingiem prawie od 15 lat. Ewa jest inspiratorem, projektantem i strategiem w planowaniu rozwiązań dla klientów. Tworzy i nadzoruje prowadzone projekty, programy szkoleniowe i sama je prowadzi. Jako superwizor i mentor coach wspiera zarówno młodych, jak i doświadczonych coachów w rozwijaniu ich umiejętności i przygotowywaniu ich do kolejnych etapów akredytacji coachingowej. Specjalizuje się w takich obszarach jak: przywództwo, jakość komunikacji i relacji, zarządzanie emocjami emocjami, równowaga między ukierunkowaniem na zadania i ludzi. Posiada doświadczenie pracy z klientami z różnych branż, między innymi: finansowej, medialnej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej. 
 
Agnieszka Inglik, International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach
W CoachWise S.A. wspiera rozwój klientów w roli coacha, konsultanta i trenera prowadzącego programów szkoleniowych CoachWise™. Posiada ponad 1500 godzin coachingu indywidualnego i grupowego. Specjalizuje się w: Executive coaching, Business coaching. Pracowała z liderami branży finansowej, medialnej, a także z przedstawicielami środowisk twórczych, medycyny oraz sportu. W pracy z klientami stosuje metodykę CoachWise™ oraz co-active coaching. Odpowiada także za zarządzanie zespołem coachów uczestniczących w poszczególnych projektach. Posiada doświadczenie w doradztwie personalnym na wielu poziomach: od pełnego procesu rekrutacyjnego, przez development i szkolenia, po audyt. Obszary specjalizacji coachingowej obejmują: przywództwo, zarządzanie zmianą, innowacyjność, rozwój zawodowy, ukierunkowanie kariery, osobista transformacja wewnętrzna i zewnętrzna, przygotowywanie managerów do objęcia nowej roli w organizacji lub zespole.
 


dr hab. Mikołaj Pindelski, prof. SGH – specjalizuje się w realizacji strategii, zarządzaniu operacyjnym, zarządzaniu sprzedażą (w tym coachingu sprzedaży i coachingu obserwacji), systemami saas w sprzedaży, komercjalizacją produktów i usług oraz innowacji. Trener, ekspert, doradca i kierownik projektów biznesowych w tym zakresie. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie kierownik podyplomowych studiów Zarządzania Sprzedażą, adiunkt w Katedrze Teorii Zarządzania. Partner w firmie outsourcingu i doradztwa IMMOQEE. Autor licznych publikacji i wykładowca m.in. w Institute of Management Technology Indie i Nottingham Trent University UK, Tel Aviv University Izrael.

 dr hab. Rafał Mrówka, prof. SGH jest profesorem w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w analizie nowoczesnych modeli organizacji, problemach przywództwa gospodarczego (w tym coachingu), badaniach satysfakcji i zaangażowania pracowników, zarządzaniu kompetencjami pracowników oraz public relations. Jest on także kierownikiem programu MBA-SGH (program Executive MBA w SGH, jeden z dwóch najlepszych programów MBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej według rankingu Eduniversal z 2015 roku) oraz kierownikiem Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH. Jest uznanym wykładowcą, m.in. wielokrotnie znajdował się w gronie najlepszych wykładowców SGH w ocenie studentów (ranking TOP10), jest laureatem nagrody dla najlepszych wykładowców programu MBA-SGH.
Rafał Mrówka działa także aktywnie na rynku doradczym i szkoleniowym – ma 18 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów dla biznesu, jest współwłaścicielem firmy konsultingowo-szkoleniowej IMMOQEE Sp. z o.o. W swojej pracy w konsultingu współpracował m.in. z Umbrella Project (program UNDP – agendy ONZ w Polsce), BIGRAM Personnel Consulting, ITO – United Change Company. Realizował projekty m.in. dla: Alcon, Hewlett-Packard, Euler Hermes, Tetra Pak, Schneider Electric, Wabco, Microsoft, Auchan, EDS, Esselte, Siemens, Allianz, Totalizator Sportowy, Grupa Hotelowa Orbis, Leroy Merlin, Cersanit. Specjalizuje się badaniach satysfakcji pracowników, pobudzaniu zaangażowania pracowników, programach wspierania innowacyjności organizacji, programach rozwoju kompetencji menedżerów i kształtowania umiejętności przywódczych oraz budowaniem wizerunku organizacji, osób, produktów. Od 20 lat prowadzi także szkolenia związane z rozwijaniem kompetencji autoprezentacyjnych i przygotowaniem wystąpień publicznych, coachingu. Szkolił w tym zakresie wielu menedżerów, działaczy politycznych i samorządowych.
 


dr Beata Chmielewiec – wieloletni pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca, szkoleniowiec, prelegent konferencji naukowych i branżowych, autorka wielu publikacji z zakresu HRM, a wcześniej także praktyk gospodarczy (samodzielny specjalista ds. kadr i płac). Specjalizuje się w obszarze inwestycji w kapitał ludzki, zarówno na poziomie państwa, jak i na poziomie organizacji. Aktualnie pełni funkcję kierownika Studiów Podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji.

 dr Marek Laszuk
Od ponad 15 lat wykładowca, konsultant oraz praktyk gospodarczy. Z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w obszarzach: zarządzania zmianą, intraprzedsiebiorczości oraz finansów. Obecnie adiunkt w Instytucie Przedsiębiorstwa. Zajmuje się kreatywnością, przedsiębiorczością i startupami.
 
Paulina Mechło – psycholog, neurokognitywista, coach. Autorka oraz współautorka
licznych książek, m.in. Superpamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia,
neurorozrywki, Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i
kreatywność w 31 dni, Trening intelektu dla dzieci. Laureatka nagrody
Teofrasta przyznawanej najlepszym książkom psychologicznym w Polsce.
Absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Absolwentka studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w
Warszawie. Założycielka firmy szkoleniowo-wydawniczej SOVOM. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z powyższej tematyki.
 


Dagmara Miąsek
Od 10 lat pracuje coachingowo z kobietami, menedżerami i zespołami średnich i dużych, polskich i międzynarodowych, przedsiębiorstw m.in. z branży budowlanej, FMCG, farmaceutycznej, finansowej, medycznej.
Wspiera we wzmacnianiu pewności siebie i poczucia własnej wartości, w budowaniu efektywnych relacji opartych na zaufaniu i odpowiedzialności.
Pomaga w doskonaleniu kompetencji przywódczych, proinnowacyjnych, w rozwijaniu umiejętności współpracy, skutecznego, otwartego komunikowania się, zarządzania konfliktem i emocjami.
Zespołom pomaga w uzyskiwaniu efektu synergii w realizowaniu celów zespołowych i biznesowych poprzez skuteczną komunikację i wykorzystywanie indywidualnych zasobów.
Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty w zakresie przywództwa, kompetencji menedżerskich i osobistych. Pełni rolę konsultanta w projektach z zakresu ZZL, w rozwoju kultury organizacyjnej opartej na wartościach i innowacyjności.
W pracy wykorzystuje własne doświadczenie menedżerskie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz wiedzę psychologiczną, ekonomiczną i z zakresu zarządzania.
Współpracuje z organizacjami pozarządowymi wspierając młodych ludzi i kobiety w podnoszeniu jakości własnego życia.
Magister psychologii. Doktorantka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany Coach ICC. Certyfikowany coach Analytic-Network coaching. Konsultant MindSonar. Akredytowany coach Izby Coachingu w Polsce. Autorka publikacji na temat coachingu, innowacyjności i systemowości w biznesie.
Pracowała m.in. dla: Takeda, Hortex, Auchan, Real, AXA, Panasonic, Topex Group, Jacobs Gibb, Warbud, Promat TOP, Mardom, KCR, BGK, Smurfit Kappa, Grupa NSG.
W życiu zawodowym i osobistym ważne są dla niej relacje oparte na otwartości i byciu sobą oraz pasja i radość wkładana we wszystko co się robi. Jest mamą dwójki dzieci, kocha książki
i uwielbia uczyć się nowych rzeczy.
 
Maciej Bennewicz – dyrektor programowy Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów, mentorów i tutorów. Menedżer, coach, pisarz, socjolog. Twórca programu coachingowego akredytowanego European Quality Award przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC. Coach superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu. Prowadził zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie Warszawskim, na Akademii Leona Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie i wielu innych uczelniach polskich. W latach 2009 – 2012 był prezesem EMCC Poland (European Mentoring and Coaching Council). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży szkoleń skierowanych do biznesu oraz 25 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi w różnych nurtach terapii i rozwoju osobistego. Realizował i koordynował projekty szkoleniowe dla instytucji państwowych i rządowych, prowadził szkolenia i sesje coachingowe dla firm działających w branżach: finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, wydawniczej, farmaceutycznej, paliwowej, spożywczej. Współtwórca i prowadzący cykl programów edukacyjnych dla młodzieży pt. "Ja", emitowanych w TVP-1 w latach 97–99. Twórca i koordynator programu edukacji dla dorosłych "Animacje", realizowanego w Ośrodku "Komorów" w latach 93–97. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w latach 1989 – 2000. Autor książek: "Coaching czyli restauracja osobowości", "Coaching czyli przebudzacz neuronów", "Zyskaj na kryzysie", "Coaching Tao", podręcznika „Coaching i mentoring w praktyce”, „Miłość toksyczna, miłość dojrzała – Coaching relacji”, „Seks trujący, seks doskonały – Coaching relacji”, „Rozmowy z Karolcią czyli coaching przy herbacie”, „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”, „kryZYSK, czyli 99 mil do portu”, „Sto map do celu”, „Życie na Ziemi poradnik dla Kosmitów”, „Bogactwo i szczęście”, „Coaching kreatywność zabawa”, „Coaching – tajemniczy dar kosmitów dla ludzkości”, „Zabić coacha czyli o miłości i nienawiści do autorytetów w Polsce” oraz powieści „Prawda jest hipnozą”, „Wszystkie kobiety don Hułana”, „Przerażające oddziaływania na odległość”. (Infosfera: Blog: http://blog.bennewicz.pl; YT: www.youtube.com/user/bennewicz; twitter: MaciejBennewicz; facebook: Maciej Bennewicz).