Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
OFERTA SGH
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python” : Nasze atuty
Podyplomowe Studia „Akademia Analityka z SAS, R & Python”
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Nasze atuty

 
​Trzy języki programowania i analityka biznesowa zarówno podstawowa jak i zaawansowana oparta na nowoczesnych platformach analitycznych. SAS® Viya™ (the next-generation high-performance and visualization architecture), R , Python, SQL, Hadoop. Istotnym atutem studiów jest fakt naszej współpracy z SAS Institute Polska, co gwarantuje studentom korzystanie z najnowszych technologii w ramach posiadanej przez SGH umowy licencyjnej z SAS Polska.

Obecnie SAS jest globalnym liderem w zakresie analityki biznesowej oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania business intelligence i nowoczesnej platformy analitycznej otwartej na open source. Z rozwiązań oferowanych przez SAS korzysta na świecie 83000 firm i instytucji, które to rozwiązanie wspiera szerokie spektrum procesów biznesowych w obszarze marketingu, sprzedaży , zarządzania relacjami z klientami , wykrywaniem nadużyć , zarzadzaniem wieloma procesami biznesowymi z wykorzystaniem nowoczesnej platformy SAS i spektrum modeli predykcyjnych.
Adam Bartos, Executive Advisor w SAS Polska w wywiadzie do magazynu ITwiz , CIO , Executive ViePoint (18 maja 2017) tak opisuje nową filozofie działania SAS, otwarcie platformy analitycznej SAS na rozwiązania open source oraz możliwościach nowej architektury SAS Viya: 

Strategia rozwoju technologii SAS zakłada otwarcie na świat open source. Udostępniamy platformę SAS tak, aby każdy, kto koduje w Pythonie czy w R, mógł sięgnąć do zasobów SAS, cały czas pracując w środowisku, które zna. To jedna z cech nowej architektury SAS Viya. Każda funkcja SAS, która się pojawia w nowym silniku analitycznym, jest osiągalna z zewnątrz poprzez języki programowania lub API. Takie podejście umożliwia bardzo szeroki zakres integracji mechanizmów analitycznych SAS z aplikacjami biznesowymi.

SAS Viya to całkowicie nowe podejście architektoniczne, ale gwarantujące maksimum zgodności z rozwijaną od 40 lat platformą technologiczną. Na świecie są przecież użytkownicy, którzy od kilkudziesięciu lat korzystają z jednej aplikacji i już jej nie modyfikują. Dlatego dziś funkcjonuje zarówno SAS Viya, jak i SAS 9, które – co ważne – mogą być ze sobą łączone. W nowej wersji środowiska SAS usprawnione będą też sprawdzone elementy znane z wcześniejszych wersji. Przykładowo, słynny SAS Data Step nadal działa. Tyle, że w Viya automatycznie wspiera przetwarzanie równoległe. Oznacza to, że można napisać algorytm, który rozmawia z nowym silnikiem SAS i – jeśli są spełnione pewne warunki – zostanie on automatycznie wykonany równolegle i na dodatek przy wykorzystaniu rozwiązań in-memory. Jednocześnie, od strony technologicznej SAS Viya to olbrzymi postęp, jeśli chodzi o możliwości analityki. Myślę, że wszyscy użytkownicy, którzy bliżej się z nią zapoznają, odnajdą w niej wszystkie niespełnione marzenia, w zakresie możliwości silnika SAS. Nie ma dziś na rynku tak kompleksowego i innowacyjnego rozwiązania komercyjnego.