Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Сайт для кандидатов из Беларуси 中国申请者页面 Page for candidates from India Сайт для кандидатів з України OFERTA SGH
Zasady rekrutacji dla cudzoziemców : Odnajdź się w Warszawie
Zasady rekrutacji dla cudzoziemców
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Zakwaterowanie

 

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie lub okolicy i chcesz posmakować życia studenckiego, warto rozważyć zakwaterowanie w akademiku SGH lub innej uczelni, jeśli zabraknie miejsc. Przeciętny koszt łóżka w warszawskim akademiku to 400-600 PLN.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć miejsca w akademiku albo​ po prostu wolisz inne rozwiązanie, pozostaje Ci możliwość wynajmu pokoju w prywatnym mieszkaniu (od 900 PLN za miesiąc) lub też całego mieszkania (kawalerka od 1500 PLN za miesiąc). Pamiętaj, że ważnym czynnikiem wpływającym na cenę najmu jest lokalizacja mieszkania​.

 

 Wyżywienie

 

Koszty wyżywienia w Warszawie – tak samo jak i w każdym innym mieście – zależą od tego czy samodzielnie przygotowujesz posiłki dla siebie czy też „stołujesz się na mieście”. W pierwszej sytuacji miesięczne koszty żywieniowe powinny zamknąć się w granicy 500-700 PLN. Jeśli jednak nie planujesz w ogóle gotować, musisz się liczyć z tym, że wydasz na jedzenie co najmniej 1100 PLN.

Posiłek w restauracjach typu fast food oraz w barach mlecznych standardowo mieści się w przedziale 15-30 PLN. Wyjście do bardziej eleganckiego lokalu to już koszt powyżej 80 PLN za osobę. Naturalnie, im wyższy standard, tym wyższe ceny.

 

 TRANSPORT NA KIESZEŃ STUDENTA

 

Najtańszym rozwiązaniem, pomijając chodzenie na piechotę, jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Jeśli planujesz z niej korzystać sporadycznie, zapewne wystarczą Ci bilety jednorazowe. Jeśli jednak planujesz regularnie jeździć komunikacją miejską, to warto zainwestować w bilet długookresowy – im dłużej ważny jest bilet, tym mniej on kosztuje w przeliczeniu na dzień. Pamiętaj też, że dzięki legitymacji studenckiej możesz liczyć na zniżkę 50%: bilet 30-dniowy – od 55 PLN, 90-dniowy – od 140 PLN. Więcej informacji oraz aktualne ceny biletów znajdziesz na ztm.waw.pl.

Jeśli z jakiegoś powodu komunikacja miejska nie jest opcją dla Ciebie, to na szczęście masz jeszcze kilka alternatyw. Najpopularniejszą z nich są rowery miejskie, choć z reguły nie można ich wypożyczyć w okresie zimowym. W Warszawie działa kilku operatorów samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, warto więc porównać oferty i wybrać najlepszą dla siebie. Oprócz rowerów miejskich, możesz również korzystać z mobilnych wypożyczalni skuterów i samochodów, jeśli masz prawo jazdy. Podstawowym narzędziem obsługi takich wypożyczalni jest Twój smartfon z zainstalowaną aplikacją konkretnego operatora.

 

 ZAŁOŻENIE KONTA BANKOWEGO

 
​​
Najłatwiej będzie Ci otworzyć konto w banku osobiście - możesz to zrobić w placówce jednego z naszych Partnerów. Pamiętaj, że oprócz dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego wydanego w UE), bank może wymagać od Ciebie dodatkowych dokumentów. 

Kliknij w logo banku aby dowiedzieć się więcej:

ING_RGB_jpg.jpgMillenniuml.jpgPekao_l2.jpgPKOBP_l.jpglogo 2 (004).jpg 
 

 START-UP W WARSZAWIE

 
​​
Warszawa jest głównym ośrodkiem gospodarczym, politycznym, i kulturalnym Polski. Stolica ceniona jest za otwartość na biznes oraz silne środowisko innowatorów. Warszawa została nagrodzona przez Financial Times tytułem miasta przyszłości1, wyprzedzając Berlin, Madryt i Moskwę. Spośród rzeszy startupów zakładanych w Polsce, jedna trzecia powstaje właśnie w Warszawie. Wykwalifikowani specjaliści, proinnowacyjne nastawienie miasta oraz środki przekazane na wsparcie lokalnych przedsiębiorców, czyni Warszawę ważnym miejscem na europejskiej mapie start-upowej. 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje szereg aktywności wspierających przedsiębiorczość. W SGH działa Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. Konsultacje przedsiębiorcze to pierwszy etap kontaktu z Centrum, odpo​wiedzialnym za wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości na uczelni. Podczas konsultacji specjaliści SGH pomagają studentom w wypracowaniu modelu biznesowego oraz określeniu przestrzeni wsparcia ze strony uczelni dla pomysłu biznesowego. 
Projekty startup-owe łączą się dzięki dedykowanej platformie Start-up HUB oraz spotykają się na organizowanych w ramach Klubu Przedsiębiorców SGH spotkaniach. Organizujemy warsztaty z praktyczną wiedzą w obszarze prowadzenia działalności oraz konkursy dla przedsiębiorczych studentów i pracowników (np. Canvas Business Challenge – polegający na opracowaniu modeli biznesowych zgodnie z metodyką Canvas). Współpracujemy z innymi organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość, aby zapewnić powstającym w ramach SGH start-upom łatwiejszy dostęp do wiedzy, środków i rynku. 
------------------------------------
  Warszawa uplasowała się na 6 miejscu w rankingu Financial Times European cities and regions of the future 2020/21.​​