Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Test kwalifikacyjny

 
​​​Podstawowe informacje o teście

Test z wiedzy o przedsiębiorczości (WOP) ma na celu sprawdzenie ogólnych predyspozycji intelektualnych kandydata do studiów ekonomicznych. Test obowiązuje jedynie kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia stacjonarne w języku polskim.

Jaki zakres wiedzy jest sprawdzany na teście WOP?

Podstawa programowa, którą obejmuje test jest zbieżna z podstawą programową przedmiotu podstawy przedsiębiorczości​ prowadzonego w polskich liceach ogólnokształcących i technikach.

Zapoznaj się również z:

SGH oferuje również kurs przygotowawczy​ do testu.

Jaka jest formuła testu WOP?

Test trwa 90 minut i składa się z 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru o różnej wartości punktowej, z których łącznie możesz uzyskać od 0 do 100 punktów.

Nie ma ustalonego progu minimalnego oznaczającego zaliczenie testu WOP – nawet jeśli zdobędziesz 1 punkt, to powiększysz pulę swoich punktów kwalifikacyjnych, a tym samym zwiększysz swoją szansę na przyjęcie na studia w SGH.

Jak się zapisać na test WOP?

Nie ma oddzielnych zapisów na test – wystarczy, że w ISR zadeklarujesz chęć rekrutacji na studia stacjonarne po polsku. Pamiętaj jednak, że Twoja rejestracja musi być skuteczna abyś mógł wziąć udział w teście, co znaczy, że powinieneś terminowo uzupełnić wymagane zakładki w ISR i wpłacić opłatę rekrutacyjną.

Gdzie i kiedy odbędzie się test WOP?

Test organizowany jest przez SGH i na terenie SGH w dniu wskazanym w harmonogramie rekrutacji – czyli 14 lipca 2020 r. – nie ma możliwości przystąpienia do testu w innym terminie lub w trybie zdalnym.

Szczegółowe informacje o godzinie rozpoczęcia testu i sali, w której będziesz go pisać zostaną przekazane przez ISR.

Co muszę wziąć ze sobą na test WOP?

Na test zabierz ze sobą dokument  tożsamości (najlepiej dowód osobisty lub paszport), kartę wstępu oraz informacja dla kandydatów na studia (oba dokumenty będą do wydrukowania w ISR) oraz czarny długopis.

Kiedy i jak poznam swój wynik z testu WOP?

Informację o wyniku z testu otrzymasz przez ISR w dniu ogłoszenia wyników postępowania kwalifikacyjnego, czyli 21 lipca 2020 r.

Kto jest zwolniony z pisania testu WOP?​

Z testu zwolnieni są ci kandydaci, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymali 433 punkty na podstawie zadeklarowanych osiągnięć w polskich olimpiadach. Są to: