Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 KARIERA

 

Za pośrednictwem Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami SGH, uczelnia informuje, inspiruje oraz wspiera planowanie i rozwój kariery studentów poprzez:

  • Serwis Kariera, który stanowi platformę komunikacji między pracodawcami a studentami i absolwentami SGH. Serwis Kariera to źródło aktualnych ofert praktyk, staży i pracy, a także różnych praktycznych informacji na tematy szeroko związane z poszukiwaniem pracy.
  • Doradztwo kariery – konsultacje z uczelnianym doradcą kariery, testy psychologiczne, konsultacje CV i przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych. Dodatkowo we współpracy z przedstawicielami firm partnerskich „Tydzień z doradcami kariery”.
  • Program Mentoringowy SGH – w którym mentorzy-absolwenci SGH dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, towarzysząc mentee (studentom) w procesie rozwoju.
  • Poradnik Kariery – przygotowana specjalnie dla studentów SGH we współpracy z firmami partnerskimi uczelni publikacja zawierająca artykuły dotyczące, m.in. rozwoju kompetencji oraz rozwoju osobistego, trendów i nowinek na rynku pracy, zawodów przyszłości. 
  • Historie sukcesów absolwentów – cenimy dokonania każdego z naszych absolwentów, a poprzez przedstawienie absolwenckich historii na specjalnej stronie przybliżamy je m.in. studentom.

Z uwagi na biznesowo-ekonomiczny charakter uczelni, warto wspomnieć o wyjątkowym projekcie jakim jest Klub Partnerów SGH. Jest to wspólny projekt polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw współpracujących z SGH na wielu płaszczyznach. Dzięki tej współpracy, studenci SGH mają szansę na staż czy praktykę w jednej z partnerskich firm naszej uczelni.

Dodatkowo studenci SGH mogą skorzystać z programu Studiuj Praktycznie – wyjątkowej oferty przedmiotów realizowanych przez specjalistów-dydaktyków wraz ze specjalistami-praktykami​. Program jest realizowany dzięki współpracy z pracodawcami z Klubu Partnerów SGH.

W skrócie, studiowanie w SGH to trafna inwestycja, co potwierdzają rozmaite rankingi i zestawienia z ostatnich lat.

  • ​Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, opublikowanego przez firmę Sedlak & Sedlak, absolwenci SGH w 2018 otrzymywali najwyższe miesięczne wynagrodzenie spośród absolwentów badanych uczelni ekonomicznych.
  • W rankingu „Kuźnia prezesów” z roku 2020 SGH po raz kolejny zajęła 1. miejsce​ w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm.
  • Zestawienie Ekonomiczne Losy Absolwentów (ELA) corocznie publikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pokazuje ponadprzeciętne zarobki osób z dyplomem SGH już w pierwszym roku od ukończenia studiów (ela.nauka.gov.pl).