Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Dlaczego SGH?

 

Dlaczego SGH? Bo to po prostu dobry wybór!

SGH to wiodąca uczelnia ekonomiczna w Polsce. W rankingu „Perspektyw” 2020 SGH zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych. Natomiast w ogólnym rankingu uczelni uplasowaliśmy się na 15. miejscu .​ Kierunek finanse i rachunkowość niezmiennie zajmuje pierwszą pozycję, a kierunki ekonomia i zarządzanie – drugą.​

SGH to renoma również za granicą. W rankingu Global Masters in Management dziennika „The Financial Times” znaleźliśmy się wśród najlepszych europejskich uczelni ekonomicznych na świecie. Jesteśmy też jedynym w Polsce członkiem akademickim CEMS (w SGH realizowany jest program CEMS Master’s in International Management), a także jedynym polskim członkiem stowarzyszenia PIM (Partnership in International Management) – największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej uczelnie oferujące studia w zakresie zarządzania.

SGH to pewność edukacji na wysokim poziomie. Posiadamy certyfikaty SGH&CIMA Certificate in Business Accounting (CBA), SGH&CIMA Diploma in Management Accounting (DMA) oraz SGH & CIMA Advanced Diploma in Management Accounting (ADMA). Posiadamy również akredytacje międzynarodowych instytucji takich jak ACCA, AMBA, CEEMAN (IQA). Jesteśmy członkiem międzynarodowych organizacji i sieci: PIM, CEMS, EDAMBA, EUCEN, BUP,  CESEENET, Santander Universidades, AACSB International, EUA, EFMD, CEEMAN, EADI, CIRET, PRME, EAPS, PECSA, SAR Network oraz SUERF.

SGH to sukces zawodowy. ​W rankingu „Kuźnia prezesów” z roku  2020, SGH po raz kolejny zajęła 1. miejsce w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm. Nasi absolwenci świetnie radzą sobie na rynku pracy zestawienie Elektroniczne Losy Absolwentów (ELA) corocznie publikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pokazuje ponadprzeciętne zarobki osób z dyplomem SGH już w pierwszym roku od ukończenia studiów (ela.nauka.gov.pl)

SGH to doświadczenie i rozwój. Współpracujemy z otoczeniem biznesowym nie tylko w obszarze kształcenia i badań, ale również w kwestii zagadnień związanych z zarządzaniem uczelnią. Dzięki współpracy między SGH i jej licznymi partnerami, nasi studenci mają szeroki wybór praktyk i staży podczas studiów oraz dużą łatwość w znalezieniu pracy w renomowanych firmach. Dzięki współpracy z pracodawcami z Klubu Partnerów SGH, nasi studenci mogą korzystać z programu Studiuj Praktycznie – wyjątkowej oferty przedmiotów realizowanych przez specjalistów-dydaktyków wraz ze specjalistami-praktykami.

SGH to Twoje okno na świat. ​Obecnie w SGH studiuje około 11 000 osób na studiach licencjackich i magisterskich z ponad 80 krajów. Uczestniczymy też w międzynarodowych programach wymiany nie tylko studentów, ale i pracowników. Co roku blisko 500 studentów SGH realizuje część swoich studiów za granicą, ponad 500 studentów zagranicznych przyjeżdża na studia do SGH, około 650 to studenci z programów wymiany. W chwili obecnej nasza uczelnia współpracuje z ponad 300 uczelniami partnerskimi na całym świecie. Bierzemy także udział w międzynarodowych projektach dydaktycznych i badawczych, realizowanych we współpracy z partnerami zagranicznymi oraz oferujemy programy podwójnego dyplomu.
SGH po prostu tętni życiem. To głównie zasługa studentów uczelnie zrzeszeni w kołach naukowych i organizacjach co roku organizują setki wydarzeń i projektów naukowych oraz pozanaukowych koncentrując się na wybranej tematyce. Dzięki uczestnictwu i koordynowaniu tych wydarzeń studenci SGH zdobywają nie tylko ugruntowaną wiedzę teoretyczną, ale zyskują również umiejętności i rozwijają kompetencje, dzięki którym z sukcesem odnajdują swoje miejsce na rynku pracy w trakcie i po skończeniu studiów.

 
 
Poznaj historie naszych absolwentów. Nietuzinkowe osoby. Ciekawe ścieżki kariery. Niezwykłe pasje