Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Studia licencjackie - I stopnia

 

Planujesz karierę w biznesie, a może chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Studia licencjackie to pierwszy krok do uzyskania wyższego wykształcenia.

Oferujemy naszym studentom nie tylko interesujące zajęcia i wykłady w ramach elastycznego planu, czy naukę języków obcych na najwyższym poziomie, ale także możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z około stu organizacji studenckich oraz dostęp do szerokiej oferty praktyk, szkoleń i doradztwa zawodowego.

 

 TRYB REKRUTACJI NA STUDIA

 
CHCĘ REKRUTOWAĆ SIĘ NA ZASADACH POLAKÓW CHCĘ SIĘ REKRUTOWAĆ NA ZASADACH CUDZOZIEMCÓW

ZASADY REKRUTACJI DLA POLAKÓW I OSÓB UPRAWNIONYCH >

 

ZASADY REKRUTACJI DLA CUDZOZIEMCÓW I OSÓB UPRAWNIONYCH

 


Skrócone informacje dla cudzoziemców
 

 Absolwenci SGH zarabiają bardzo dobrze

 

Według zestawienia Ekonomiczne Losy Absolwentów (ELA) Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego absolwenci kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH otwierają listę płac osób, które ukończyły magisterskie stacjonarne ekonomiczne studia w Polsce w 2015 roku (5886.51 zł). Drugie miejsce: finanse i rachunkowość w SGH (5248.11 zł). Informacja ta dotyczy absolwentów tuż po dyplomie zatrudnionych na umowę o pracę.

 

 Dlaczego warto studiować w SGH

 
25% absolwentów Szkoły Głównej Handlowej zarabia 12700 zł miesięcznie. Według badania portalu wynagrodzenia.pl przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak SGH zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce. Mediana zarobków absolwentów Uczelni wynosi obecnie 8000 zł brutto. Więcej informacji o ogólnopolskim badaniu wynagrodzeń

SGH zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. 
Zdobyliśmy też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. 
W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ). Więcej informacji o rankingach​.​​
 

 broszury informacyjne

 
SGH Bachelor ManagementSGH Bachelor International Economy
SGH Bachelor QMIEISSGH Bachelor Global Business Finance and GovernancePNFA_ulotka_21x21cm_04.07.17-1.png   okladka-licencjackie-2018-2019.png
   okladka.png 
 

 Współpraca międzynarodowa

 
​​Dodatkowe możliwości dla studentów SGH​ w toku studiów pozwalają poszerzać kompetencje językowe i interpersonalne, zdobywać międzynarodowe doświadczenie, a także zwiększać szanse rozwojowe i zawodowe.

W ramach oferty SGH studenci mogą skorzystać z wymiany międzynarodowej w obszarze Erasmusa+, PIM i umów bilateralnych; dwóch szkół letnich: anglojęzycznej Summer University Warsaw, niemieckojęzycznej SGH Sommerschule oraz działającego przy SGH Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego, które ma status programu DAAD.

Współpracujemy z 270 uniwersytetami i szkołami biznesu w ponad 50 krajach na całym świecie. Głównymi partnerami SGH są uczelnie z krajów Unii Europejskiej, USA i Kanady. Rozwijamy również współpracę z placówkami w Europie Wschodniej oraz w krajach Azji i Pacyfiku, m.in. w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Australii czy Nowej Zelandii.
 

 Studia i biznes

 

Spośród wielu inicjatyw podjętych przez uczelnię jedną z najważniejszych jest powstanie Klubu Partnerów SGH. Jest to wspólny projekt polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw współpracujących z SGH na wielu płaszczyznach. 

W czasie studiów każdy ma szansę na staż czy praktykę w jednej z partnerskich firm naszej uczelni. 

Dodatkowo studenci SGH mogą skorzystać z programu Studiuj Praktycznie – wyjątkowej oferty przedmiotów realizowanych przez specjalistów-dydaktyków wraz ze specjalistami-praktykami.

 

 Organizacje studenckie

 
Oprócz satysfakcji oraz potencjalnych wygranych w krajowych i międzynarodowych konkursach SGH gwarantuje poznanie i zrozumienie wielu rozmaitych zagadnień, dzięki którym można zdobyć bardzo szerokie wykształcenie. Postaw na konkretne kwalifikacje, które pozwolą na rozpoczęcie wymarzonej ścieżki kariery.  

Jeśli jesteś osobą ambitną i chcesz współtworzyć studencką społeczność SGH, możesz wziąć udział w którymś z ponad 100 organizowanych przez nas wydarzeń oraz zapoznać się z ofertą 60 organizacji studenckich, kół naukowych i pozanaukowych.

Zachęcamy również do własnej inicjatywy. Oprócz dobrej zabawy i zdobycia praktycznych umiejętności, można poznać ciekawych ludzi, a także nawiązać cenne kontakty z firmami i instytucjami. Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły!
 

 Oferta języków obcych

 

Duży wybór staży i praktyk w międzynarodowych firmach, a także anglojęzyczne koła naukowe to przestrzeń, w której przydaje się znajomość języków obcych. Na studiach licencjakich SGH gwarantuje dwa lektoraty z języków zdawanych na maturze oraz szeroki wybór dodatkowych zajęć i kursów.

W ofercie Centrum Nauki Języków Obcych jest również egzamin certyfikacyjny z języka angielskiego BULATS (The Business Language Testing Service). Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymuje się certyfikat umożliwiający m.in. ubieganie się o stypendium zagraniczne w ramach programu ERASMUS. Pozostałe sesje testowe i egzaminacyjne Cambridge ESOL to Cambridge English: Business (BEC) i Cambridge English: Financial (ICFE).

 

 Oferta edukacyjna

 
 

 Zobacz także

 
 
 
Najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce
 

 SGH w rankingach

 

WIĘCEJ >

 

 

 Poszerz swoją wiedzę

 
 

 Kariera i praktyki

 
SGH oferuje nie tylko studia. Dla przedsiębiorczych i ambitnych osób SERWIS KARIERA przygotował dla studentów wiele możliwości rozwoju – doradztwo zawodowe, staże i praktyki w międzynarodowych firmach, a także szereg ciekawych warsztatów i innych wydarzeń.
Często zadawane pytania
 

 ODWIEDŹ NAS

 
 

 Kontakt

 

Dział Promocji i Rekrutacji

al. Niepodległości 162
pok. 37, parter​

tel. 22 564 77 77
e-mail: rekrutacja@sgh.waw.pl