Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Сайт для кандидатов из Беларуси 中国申请者页面 Page for candidates from India Сайт для кандидатів з України OFERTA SGH
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy : Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Study in English Uniwersytet Trzeciego Wieku E-learning Szkolenia korporacyjne Kursy językowe Studia MBA Studia doktoranckie Studia podyplomowe Studia magisterskie Studia licencjackie Kursy przygotowawcze Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Akademia Młodego Ekonomisty
 

 Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

 
Ogólnopolski projekt edukacyjny Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ruszył w 2008 roku. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Oferta edukacyjna EUD skierowana jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Program obejmuje również serie spotkań dla rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Partnerem strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy prowadzony jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami: w Warszawie – przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Katowicach – przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, w Białymstoku – przy Uniwersytecie w Białymstoku, w Poznaniu - przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Kielcach przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego. Do czerwca 2011 r. projekt realizowany był również w Bełchatowie – we współpracy z Urzędem Miasta Bełchatów.

SGH_DRiP_EUD.jpg
Uniwersytet działa w systemie semestralnym. Każdy semestr obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Problematyka zajęć koncentruje się wokół zagadnień z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, historii gospodarczej, psychologii i etyki biznesu. Organizatorzy starają się przy tym, aby przekazywana wiedza dostosowana była poziomem trudności do wieku odbiorców, a język przekazu był zrozumiały. Przystępność treści jest wzmacniana przez różnego typu wizualizacje multimedialne. Spotkania mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji, prac warsztatowych i publicznej prezentacji ich wyników. Częstym punktem zajęć na EUD są quizy, turnieje, symulacje, prace plastyczne. Podczas warsztatów mali studenci wcielają się w rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, ucząc się przy tym pracy w grupie, samodzielnego myślenia i planowania.

Po każdym spotkaniu na stronie internetowej publikowane są materiały edukacyjne z wykładu, relacja wideo z zajęć oraz prezentowana jest galeria zdjęć, zawierająca zarówno fotografie samych uczestników zajęć, jak również wyników ich prac warsztatowych. Dzięki temu uczestnicy zajęć mają szansę przypomnieć sobie omówiony materiał, nieobecni – nadrobić zaległości, zaś rodzice – podejrzeć swoje pociechy podczas pracy i zorientować się w przerabianej na zajęciach tematyce zajęć.

Na zakończenie każdego ze spotkań nasi studenci otrzymują wpisy do indeksu, będące poświadczeniem ich obecności na zajęciach. Każdy student Uniwersytetu, który obecny jest na minimum 4 z 6 spotkań w danym semestrze, otrzymuje dyplom. Osoby uczestniczące we wszystkich spotkaniach - dyplom z wyróżnieniem. Dodatkowo dla chętnych przewidziano test z zakresu zrealizowanych semestralnych zajęć. Student, który uzyska najwyższą notę w danym ośrodku, otrzymuje wartościową nagrodę.

W ramach spotkań EUD organizowane są również zajęcia dla rodziców. Zajęcia te mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci oraz kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych. Na spotkaniach z opiekunami omawiane są następujące kwestie: jak przysposobić dziecko do rozsądnego dysponowania pieniędzmi, jak wychowywać w dobie internetu i otaczającej nas technologii, jak wykształcić w dziecku wrażliwość etyczną, jak wspierać dziecko w nauce, jaką rolę w procesie kształtowania postaw asertywnych u dziecka pełni rodzic, czy i jak można kształtować w dziecku umiejętność kreatywnego myślenia, jak rodzice mogą pomóc dziecku w odkrywaniu jego zainteresowań oraz wiele innych równie ważnych i interesujących zagadnień z zakresu wychowania.

W październiku 2009 r. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Patronat stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla przedsięwzięć bezpośrednio związanych z edukacją i wychowaniem.

Szczegóły na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl
 
 

 Studia w SGH

 
 

 Zobacz także

 
 
2019.06.24_Ranking_Perspektywy-01.png